UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції IRSN оцінив ситуацію з ЧАЕС

Французькі дослідники вивчили радіаційний вплив пожежі в глобальних просторових масштабах.

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції надав оцінку радіологічних впливів пожежі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС як для України, так і для сусідніх країн, повідомили в Державному науково-технічному центру з ядерної та радіаційної безпеки України.

"Колеги з Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) здійснили ряд власних досліджень потенційного радіаційного впливу пожежі в глобальних просторових масштабах", - повідомили в центрі.

Відомо, що радіоактивний викид оцінювався шляхом зворотного моделювання (використання доступних вимірювань) в період з 3 по 12 квітня 2020 року, моделювання дисперсії тривало до 14 квітня 2020 року.

"У звіті, зокрема, IRSN визначив рівні активності в повітрі, які можуть бути виявлені у Франції із-за руху повітряних мас, забруднених під час пожеж у Чорнобильській зоні відчуження. Також у ньому дана оцінка радіологічних впливів як для України, так і для сусідніх країн. В дослідженні надано підтвердження того, що, незважаючи на більш високі, ніж звичайно, активності цезію-137, які спостерігалися в повітрі Києва протягом пожежі, вони жодним чином не позначаться на здоров'ї населення", - повідомили в ДНТЦ ЯРБ.

Також у центрі зазначили, що разом з іншими науковими установами України і Європи здійснюють спостереження за радіаційною ситуацією у зв'язку з пожежею в зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення.

Читайте також: Пожежі в зоні відчуження ЧАЕС: МОЗ радить не виходити вранці на вулицю

Нагадаємо, що 16 квітня в зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення силами і засобами ДСНС тривають роботи з гасіння пожеж.

Також раніше повідомлялося, що в результаті пилової бурі в Києві постраждали п'ять осіб. Всі вони госпіталізовані. Люди травмувалися через падіння дерев і телеантен.