UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іноземні фірми вітали рішення Китаю відмінити карантин для візитерів з-за кордону

Національна комісія з охорони здоров'я КНР знизила статус COVID-19 з інфекційного захворювання класу А до класу В та виключила його зі списку захворювань, які потребують карантину.

Іноземні компанії привітали рішення Китаю скасувати карантин для мандрівників з-за кордону як важливий крок для пожвавлення ділової активності. Проте Японія у вівторок приєдналася до Індії, оголосивши про обмеження для відвідувачів із КНР у зв'язку з різким зростанням там захворюваності на COVID-19.

Раптове рішення правлячої Комуністичної партії скасувати один із найсуворіших у світі карантинів було прийнято у зв'язку зі спробами зупинити економічний спад.

Читайте також: The Guardian: Внаслідок антиковідної політики Китаю кожний п’ятий житель міста – безробітний

Влада скасувала обмеження, які замкнули мільйони людей у їхніх будинках і викликали масові протести. Однак лікарні переповнені пацієнтами, що задихаються, оскільки вірус продовжує поширюватися.

Читайте також: Apple хоче якомога швидше вивести cвої виробництва з Китаю – ЗМІ

Оголошення наприкінці понеділка про те, що карантин для мандрівників з-за кордону закінчиться 8 січня, є найбільшим кроком до скасування обмежень, через які більшість іноземних туристів не в'їжджали до Китаю з початку 2020 року.

"Нарешті здається, що Китай повернув за кут", — сказав у своїй заяві голова Американської торгової палати в Китаї Колм Рафферті.

Цей крок потенційно підвищить ділову впевненість, але компанії, швидше за все, зачекають, щоб побачити, як розвиватиметься ситуація на місцях, перш ніж приймати довгострокові рішення, йдеться у заяві Європейської торгової палати у Китаї.

Тим часом, Японія оголосила, що відвідувачі з Китаю проходитимуть тести на вірус, починаючи з п'ятниці, як тимчасовий надзвичайний захід.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда оголосив, що відвідувачів, у яких буде виявлено позитивні результати, буде поміщено до карантину на один тиждень. Він сказав, що Японія також скоротить заплановане збільшення кількості авіарейсів між Японією та Китаєм "про всяк випадок".

Це було після рішення Індії минулого тижня почати вимагати негативний тест на вірус у мандрівників з Китаю, Японії, Гонконгу, Південної Кореї та Таїланду.

Зі свого боку китайський уряд закликав до науково обґрунтованого реагування та скоординованого підходу для забезпечення безпеки подорожей та сприяння стійкому та здоровому відновленню світової економіки.

Китай підтримував низький рівень захворюваності за допомогою стратегії "нульового COVID", яка спрямована на викорінення передачі вірусу шляхом ізоляції кожного випадку. Це викликало скарги на те, що заходи контролю були надто екстремальними та контрпродуктивними.

Правляча партія оголосила про зміни 11 листопада, які, за її словами, спрямовані на зниження збоїв після спаду економічної активності. Інші зміни були оголошені після протестів, які спалахнули 25 листопада у Шанхаї та інших містах.

Уряд перестав повідомляти загальнонаціональну кількість випадків захворювання, але заяви деяких міст вказують на те, що з початку жовтня заразилися щонайменше десятки, а можливо, й сотні мільйонів людей.

Китай враховує в офіційних даних COVID-19 лише випадки смерті від пневмонії або дихальної недостатності, заявив минулого тижня представник охорони здоров'я. Це виключає багато випадків смерті, які інші країни приписують COVID-19.

Читайте також: Переповнені крематорії та лікарні: COVID накриває китайські міста після скасування обмежень

Експерти прогнозують від 1 до 2 мільйонів смертей у Китаї до кінця 2023 року.

Національна комісія з охорони здоров'я оголосила 29 листопада про проведення кампанії щодо підвищення рівня вакцинації серед китайців похилого віку. Експерти в галузі охорони здоров'я кажуть, що це має вирішальне значення для запобігання кризі охорони здоров'я.

У понеділок Національна комісія з охорони здоров'я знизила статус COVID-19 з інфекційного захворювання класу А до класу В та виключила його зі списку захворювань, які потребують карантину.