UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індонезія ввела кримінальну відповідальність за позашлюбний секс. Норма стосуватиметься і іноземців

Країна прийняла новий Кримінальний кодекс, який викликав хвилю протестів у 2019 році.

Парламент Індонезії 6 грудня ухвалив доволі сперечливий новий Кримінальний кодекс країни, в якому, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за позашлюбний секс як для громадян, так і для іноземців, повідомляє агентство Associated Press.

Закон про зміни в кримінальний кодекс ще має затвердити президент Джоко Відодо, а на перехід від старого кодексу до нового передбачено до трьох років.

Згідно з новими правовими нормами Індонезії за позашлюбний секс передбачено до року позбавлення волі, а за співжиття до шлюбу загрожуватиме шість місяців в'язниці. Водночас звинувачення в подружній зраді повинні ґрунтуватися на поліцейських звітах на основі заяви когось із подружжя, батьків або дітей.

У законі також зазначається, що пропаганда контрацепції та релігійного богохульства є незаконними. Водночас аборт також є кримінальним злочином, але закон передбачає винятки для жінок із захворюваннями, що загрожують життю, а також для вагітностей, які є наслідком зґвалтування за умови, що вік плоду менше 12 тижнів.

Кодекс також збереже смертну кару в системі кримінального правосуддя Індонезії. Водночас смертна кара призначатиметься альтернативно з випробувальним терміном. Це означає, що суддя не може негайно винести смертний вирок. Якщо протягом 10 років засуджений поводився добре, то смертна кара замінюється на довічне ув'язнення або 20 років позбавлення волі.

Новий кримінальний кодекс також забороняє ображати чинного президента та віце-президента, державні інститути та національну ідеологію, За образу президента передбачено до трьох років позбавлення волі.

Кодекс також розширює існуючий Закон про богохульство та зберігає п’ятирічний термін ув’язнення за відхилення від основних догматів шести визнаних релігій Індонезії: ісламу, протестантизму, католицизму, індуїзму, буддизму та конфуціанства. Громадянам може загрожувати 10 років позбавлення волі за участь в організаціях, які дотримуються марксистсько-ленінської ідеології, і чотири роки позбавлення волі за поширення комунізму.

Законопроект був готовий до ухвалення в 2019 році, але президент Джоко Відодо закликав законодавців відкласти голосування за законопроект на тлі зростаючої громадської критики, яка призвела до загальнонаціональних протестів, коли десятки тисяч людей вийшли на вулиці.

Правозахисні групи розкритикували деякі поправки як надто широкі або розпливчасті та попередили, що поспішне введення нового кримінального кодексу може призвести до покарання за звичайну діяльність і загрожувати свободі вираження думок і правам на конфіденційність.

Натомість його прихильники вітали це як перемогу ЛГБТ-меншини в країні. Законодавці під час жорстокого обговорення зрештою погодилися скасувати статтю, запропоновану ісламськими групами, яка визнавала гей-секс незаконним.

Водночас індонезійські правозахисники вважають, що багато готелів, у тому числі в таких туристичних районах, як Балі та столична Джакарта, ризикуватимуть втратити відвідувачів, а закони дозволяють поліції вимагати хабарі та ув’язнювати політичних опонентів.

Новий кодекс має замінити кримінальне законодавство, що діяло після отримання Індонезією незалежності від Нідерландів у 1945 році.