UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія кидає виклик США, Росії й Китаю і запускає безпілотне випробування орбітальної місії

Місія Gaganyaan спрямована на відправку трьох астронавтів на навколоземну  мандрівку  в 2025 році.    

Індія робить ще один крок у своїх космічних амбіціях. У суботу, 21 жовтня, країна успішно запустила перше безпілотне випробування своєї майбутньої орбітальної місії з екіпажем, заплановане на 2025 рік. Під час цього запуску була перевірена система екстреної евакуації модуля екіпажу, який відокремився та здійснив плавну посадку приблизно за 10 хвилин після зльоту, передає franceinfo

Читайте також: Канада відкликала десятки дипломатів з Індії через суперечку щодо вбивства лідера сикхів

Загалом індійське космічне агентство ISRO проведе серію з 20 великих випробувань, включно з доставкою робота в космос, до початку місії Gaganyaan.

«Я дуже радий повідомити про успіх місії», – прокоментував Срідхара Панікер Соманат, генеральний директор ISRO.

Читайте також: США та Британія підтримали Канаду в суперечці з Індією щодо дипломатів

Gaganyaan є першою подібною місією для Індії, і, за оцінками ISRO, вона коштуватиме 1,08 мільярда доларів. Оскільки прем’єр-міністр Нарендра Моді оголосив про плани відправити людину на Місяць до 2040 року, Індія продовжує сягати досягнень відомих космічних держав.

Читайте також: Влада Індії незадоволена використанням юаня в розрахунках за нафту з Росії, тому затримує оплату - ЗМІ

У серпні країна стала четвертою країною, яка розмістила безпілотний корабель на Місяці після Росії, США та Китаю. За словами галузевих експертів, Індії вдається підтримувати низькі витрати шляхом тиражування та адаптації існуючих космічних технологій для власних цілей, зокрема завдяки великій кількості висококваліфікованих інженерів, які отримують набагато нижчу оплату, ніж їх іноземні колеги.