UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пріоритети Індії як голови G20: перехід на чисту енергію та боротьба потеплінням

Однак саме Індія є одним із найбільших у світі емітентів парникових газів.

У четвер Індія офіційно зайняла посаду голови G20 — групи провідних економік наступного року і поставила клімат на перше місце серед пріоритетів групи.

Фінансування переходу на чисту енергію та боротьби з наслідками потепління – ось деякі з ключових областей, на яких Індія має намір зосередитись під час свого головування, повідомляє AP NEWS.

Читайте також: В ООН та ЄС розчаровані підсумками кліматичного саміту COP27

Деякі вважають, що Індія також буде використовувати своє нове становище, щоб підвищити репутацію в галузі вирішення проблеми зміни клімату і виступити як мост між інтересами промислово розвинених країн і країн.

Читайте також: На саміті COP27 домовилися створити фонд відшкодування збитків від зміни клімату для «вразливих країн» — CNN

В останні роки країна досягла значних успіхів у досягненні своїх кліматичних цілей, але в даний час вона є одним із найбільших у світі емітентів парникових газів, що викликають глобальне потепління.

Як повідомлялося , звіт міжурядової групи експертів про зміну клімату став тривожним сигналом, але реальність набагато складніша: навіть якщо країни виконають свої поточні обіцянки щодо скорочення викидів парникових газів, світ все одно рухатиметься до «катастрофічного» глобального потепління. Планета може нагрітися на 2,7 градуси за Цельсієм до 2100 року. Це набагато перевищує мету Паризької кліматичної угоди про стримування нагрівання планети на рівні не більше ніж 1,5 градуса.

G-20, що складається з найбільших економік світу, має ковзне головування, і щороку за порядок денний та пріоритети групи відповідає інша держава-член. Експерти вважають, що Індія скористається "великою сценою" головування у G-20 саме для просування своїх планів у галузі клімату та стабільного розвитку.