UA / RU
Підтримати ZN.ua

Імунітет від "старого" ковіду є стійким до нових штамів хвороби — дослідження

Він не залежить від мутацій. 

Імунітет, який з'являється в організмі пацієнтів після того, як вони перехворіли "старою" формою ковіду є стійким також до нових штамів захворювання. Про це повідомляє пресслужба Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), що входить до складу Національного інституту охорони здоровʼя США. 

Під час дослідження було проаналізовано зразки крові 30 людей, які перенесли ковід до того часу, коли почали виявляти нові штами хвороби. Дані експерименту вказали на стійкість Т-клітини CD8+ до мутованих варіантів хвороби, які виявили у Британії, ПАР та Бразилії. 

«Т-клітини CD8+ обмежують інфекцію, розпізнаючи частини вірусного білка, присутнього на поверхні інфікованих клітин, і вбиваючи ці клітини», — йдеться в повідомленні.

Науковці вважають, що імунітет тих, хто перехворів, та тих, хто вакцинувався, не залежить від трьох варіантів мутацій ковіду, проте він повинен гарантувати захист від будь-якого з них.

Читайте також: Людство може не отримати колективний імунітет до COVID-19 — Nature

Багато країн уже почали масово вакцинувати власне населення проти коронавірусу. В Ізраїлі повний курс вакцинації пройшла вже половина дорослого населення. Однак, успіхи кампанії щеплень для ізраїльського прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху можуть стати гарантією для успіху на виборах. Цілком закономірно, що в умовах пандемії коронавірусу доступ до вакцини стає новою формою «політичної валюти», а «вакцинна дипломатія» перетворюється на демонстрацію сили та впливу.