UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ілон Маск і Марк Цукерберг не погодилися в оцінках карантину

Маск підтримує якнайшвидше скасування карантину, в той час як Цукерберг закликає його продовжити.

Творці найвідоміших у світі компаній - Facebook і Tesla Марк Цукерберг і Ілон Маск можуть знову обмінятися зауваженнями, оскільки їхні думки про карантині в США виявилися радикально протилежними, повідомляє агентство Reuters.

Маск, який відомий глузливими і навіть провокаційними коментарями в Твіттері, розмістив на своїй сторінці декілька повідомлень з закликами "Звільнити Америку" і "Повернути людям свободу". На думку засновника Tesla і SpaceX, заборона людям залишати дома є "фашистською"

"Продовження домашньої самоізоляції, яку я, якщо чесно, назвав би "примусовим арештом людей у їхніх будинках" всупереч всім конституційним правам, на мою думку, порушує людські свободи найнеприпустимішим і жахливим чином. Не для того їхали в Америку люди, які побудували цю країну", - сказав Мак.

У той же час Марк Цукерберг вважає заходи щодо пом'якшення карантину передчасними і попереджає, що послаблення обмежень може позначитися і на економіці і на здоров'ї людей у майбутньому.

"Я побоююся, що занадто поспішне відкриття деяких місць до того як рівень інфекції буде зведений до мінімуму майже гарантує в майбутньому нові спалахи і в довгостроковій перспективі гірші наслідки для здоров'я та економіки", - сказав Цукерберг.

Обидві компанії базуються в Сан-Франциско, де карантин був введений раніше, ніж по всьому штату Каліфорнія. Однак у той час як Tesla чинила опір спробам влади зупинити виробництво на час карантину і лише 19 березня погодилася призупинити роботу, соціальна мережа Facebook повідомляла про зростання числа користувачів, хоча і відзначала деяке зниження доходів від реклами.

Раніше Цукерберг і Маск вже конфліктували через штучний інтелект, не погодившись щодо того, чи зможе він коли-небудь представляти небезпеку для людства. Тоді Цукерберг заявляв, що Маск перебільшує небезпеку, а Маск звинувачував Цукерберга в "обмеженості", яка заважає йому розібратися в питанні.

Марк Цукерберг і раніше висловлювався на користь державного контролю, схвалюючи нагляд за соціальними мережами. Пандемія коронавірусу викликала скептичні коментарі Ілона Маска, який заявив, що працівникам його компаній не потрібно йти на карантин, тому що вони ризикують радше загинути в автокатастрофі, ніж заразитися COVID-19.