UA / RU
Підтримати ZN.ua

ІДІЛ взяли на себе відповідальність за теракт в Кабулі

Більшість жертв-цивільні особи які перебували біля мечеті

Смертник підірвав себе після того, як його помітили поліцейські

Смертник підірвав себе після того, як його помітили поліцейські

Терористи угруповання "Ісламська держава" взяли на себе відповідальність за вибух біля шиїтської мечеті в Кабулі 21 березня. У результаті теракту загинули щонайменше 26 людей, ще 18 були поранені, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Афганістану.

Напад стався під час святкування Новрузу новорічного свята за персидським календарем. Новруз є одним з небагатьох в ісламському світі свят, прямо не пов'язаних з релігійної мусульманської традицією.

За повідомленням поліції, смертник активував вибухівку біля входу в мечеть, після того, як його помітили правоохоронці. Афганські чиновники побоюються, що число загиблих може зрости.

Урядові війська за підтримки міжнародного контингенту контролюють незначну частину Афганістану Кабул і в основному прилеглі області столиці. У такій обстановці терористи продовжують атакувати військовослужбовців Збройних сил Афганістану і тероризувати мирних жителів.

Раніше, "Талібан" взяв на себе відповідальність за два великі теракту в Кабулі в минулому місяці, в яких було вбито або поранено сотні цивільних осіб.

Однак, США не проти мирних переговорів з "Талібаном". Сполучені Штати Америки схвалюють інтерес угруповання "Талібан" у вивченні можливостей переговорів з офіційним Кабулом про припинення більш ніж 16-річної війни.