Гуманітарна авіаслужба ООН (UNHAS) під керуванням Всесвітньої продовольчої програми знову буде доставляти гуманітарну допомогу до Афганістану, повідомив представник генсека ООН Стефан Дюжаррік.
"Наші колеги з гуманітарної авіаслужби, якою управляє Всесвітня продовольча програма, відновлюють рейси, щоб 160 гуманітарних організацій змогли продовжити свою діяльність в провінціях Афганістану", - заявив Дюжаррік в ході брифінгу.
За його словами, докладають усіх зусиль для того, щоб якомога швидше активізувати гуманітарні операції і збільшити число рейсів в пункти призначення в Афганістані.
Дюжаррік зазначив, що пасажирські авіаперевезення в даний час пов'язують столицю Пакистану Ісламабад з Мазарі-Шаріфа і Кандагаром в Афганістані.
Крім того, додав він, ведеться робота над повітряним сполученням для перевезення непродовольчих товарів, наприклад, медикаментів туди, де вони необхідні найбільше.
Тим часом, Дюжаррік уточнив, що афганська столиця Кабул в даний час залишається недоступною по повітрю.
"Цей аеропорт ще не працює, по крайней мере для нас. Ми безумовно дуже сподіваємося, що це відбудеться в найближчому майбутньому. Я думаю, що доступ до аеропортів по всьому Афганістану дуже важливий, з огляду на труднощі частих поїздок по дорогах. І очевидно, що аеропорт в Кабулі дійсно дуже важливий для нас, щоб ми могли проводити ротацію персоналу і доставляти товари ", - додав він.
"З 2002 по 2021 рік гуманітарна авіаслужба ООН в Афганістані обслуговувала більше 20 пунктів призначення в країні. Організація буде прагнути повернутися в ці місця, як тільки дозволять безпеку і фінансування", - повідомив представник генсека ООН.
Раніше в ООН спрогнозували поява 500 тис нових афганських біженців в цьому році через нестабільну ситуацію в Афганістані.
"Ми готуємося приблизно до 500 тис нових біженців в регіоні. Це при самому песимістичному сценарії", - вказувала заступник Верховного комісара ООН у справах біженців Келлі Клементс.
Євросоюз не готовий поки визнати владу терористичного руху «Талібан» в Афганістані і навіть не виносить таке питання на порядок денний. Проте, ЄС не виключає можливість оперативного взаємодії з талібами. Із застереженням, що все буде залежати від них самих.