UA / RU
Підтримати ZN.ua

Human Rights Watch звинуватила Росію у використанні касетних боєприпасів у Сирії

РФ не підписувала міжнародну конвенцію про касетні боєприпаси у 2008 році.

Росія неодноразово використовувала касетні боєприпаси під час бомбардувань Сирії, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, передають "Подробности".

Згідно з інформацією, якою володіють правозахисники, з 30 вересня ВКС РФ не менше 30 разів застосували касетні боєприпаси в Сирії. в результаті цих ударів постраждали 35 мирних жителів, в тому числі діти.

Дві атаки припали на табір біженців, одна - на школу в передмісті Дамаска.

Частина використаних під час бомбардувань боєприпасів були виготовлені в СРСР, тобто їх вік становить 25 років і вище.

Заборону на використання касетних боєприпасів регламентує Конвенція про касетні боєприпаси, яка була прийнята більш ніж сотнею країни в 2008 році й почала діяти з серпня 2010-го року. Станом на вересень 2014-го Конвенцію підписали 114 країни.

РФ дану конвенцію не підписувала.

У листопаді HRW вже повідомляла про використанні касетних боєприпасів у Сирії, проте тоді не уточнювалося, хто їх застосував – війська президента Башара Асада або російська авіація.

Читайте також: У результаті бомбардування сирійського міста Ідліб загинули більше 40 осіб

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Напередодні Саудівська Аравія створила ісламську коаліцію проти тероризму. До складу коаліції увійшли Йорданія, Єгипет, Туреччина, Туніс, Катар, ОАЕ, Малайзія, Пакистан. Також згадуються Палестина (як незалежна держава), Сомалі, Нігерія, Марокко і Ємен. Які саме кроки планує здійснити коаліція для боротьби з міжнародним тероризмом, в заяві не уточнюється. У документі йдеться про необхідність захистити мусульманські країни від "зла терористичних груп і організацій", під якою б назвою вони не виступали.