UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Громадянська війна в рамках громадянської війни": Сепаратисти з півдня Ємену вийшли з Ер-Ріядської мирної угоди

За словами перехідної ради Півдня, вони вийшли з угоди через «безвідповідальної поведінки сторін».

Єменські південні сепаратисти кажуть, що вони відмовилися від переговорів щодо угоди про поділ влади, яку підтримує Саудівська Аравія, з міжнародно визнаним урядом, передає Al Jazeera.

У своїй заяві Перехідна рада (СТС) заявила, що направила саудівській владі лист, що підтверджує "припинення своєї участі в поточних консультаціях щодо виконання угоди".

Ер-Ріядська угода, яка була укладена в листопаді минулого року, покликана вирішити розбіжності між союзниками у війні проти повстанців-хуситів, які захопили більшу частину півночі Ємену.

Угода мала запобігти "громадянській війні в рамках громадянської війни". Її розцінили як можливий крок на шляху до припинення ширшого конфлікту.

Віцепрезидент СТС Хані Бен Брик заявив в Twitter, що припинення переговорів стало протестом проти «безвідповідальної поведінки сторін» стосовно Ер-Ріядської угоди та було необхідна для того, щоб домагатися повної прихильності угодою.

СТС навела кілька причин для виведення військ, включаючи крах державних служб на півдні країни та військову ескалацію урядовими військами в провінції Абьян.

Уряд і сепаратистська СТС, підтримувана Об'єднаними Арабськими Еміратами, є основними єменськими силами в очолюваній Саудівською Аравією коаліції, яка бореться з рухом хуситів, який п'ять років тому витіснив уряд зі столиці країни Сани.

З серпня минулого року єменські союзники виявилися в протистоянні, коли СТС захопила Аден, де був тимчасовий штаб уряду.

Ер-Ріядська угода зазнала багато невдач й так і не була виконана, але Саудівська Аравія в липні зробила новий поштовх для активізації цього процесу.

Війна в Ємені поставила мільйони людей на межу голоду і створила те, що ООН назвала «гіршою гуманітарною кризою у світі».

Суперечка в таборі проти хуситів стримує зусилля ООН щодо переговорів про припинення вогню в ширшому конфлікті.