UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Громадяни РФ назавжди» та «революційні трансформації світу»: про що говорив Путін під час окупаційної промови

Господар Кремля вкотре висловив дещо особливе бачення історії та світового порядку.

У Кремлі сьогодні відбулось підписання президентом РФ Владіміром Путіном та ватажками квазіформувань окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також окупаційних адміністрацій Запорізької та Херсонської областей договорів про буцімто «приєднання до складу Росії».

Перед безпосередньо церемонією підписання Путін виголосив промову, в якій зробив низку уже традиційних заяв, а також висловив своє бачення ситуації в світі, Росії та Україні.

Свій виступ Путін розпочав із того, що знову виклав своє бачення історії, в якому Україна є частиною Росії.

«Жителі Донбасу пронесли любов до Росії через покоління, і цього почуття ніхто не може знищити», - заявив Путін.

Ці люди, на думку Путіна, «за культурою, мовою, своїми традиціями та вдачами вважають себе частиною Росії, а в них роками виховувалась ненависть до всього російського київським режимом та його господарями на Заході».

Саме «турботу про жителів чотирьох регіонів» Путін назвав великою визвольною місією народу Росії.

Врешті Путін перейшов до основної теми – анексії українських територій.

Спочатку він запропонував Києву, так би мовити «розпочати переговори».

«Ми закликаємо Київ повернутися до столу переговорів. Ми до цього готові», - сказав він, однак тут же додав, що: «Вибір народу в Донецька, Луганська, Запоріжжя та Херсону обговорювати не будемо, він зроблений. Росія його не зрадить».

Він назвав так звані «референдуми» «виявленням волі мільйонів людей, які тепер стануть громадянами Росії назавжди».

«Упевнений, що Федеральні збори їх підтримають, тому що це воля мільйонів людей», - сказав президент РФ.

За його словами у мешканців анексованих регіонів є «право на самовизначення, яке гарантує перша стаття Статуту ООН».

Далі Путін перейшов до риторики про «поганий Захід», який буцімто «шукає новий шанс послабити і розвалити Росію», адже «їм не дає спокою, що є така велика країна».

Мовляв саме Захід розпочав «гібридну війну проти Росії» та «західну колоніальну політику».

«Для них основна загроза – наша думка і філософія, тому вони і забороняють нашу культуру», - сказав Путін.

Далі він перейшов до перелічування «страшних гріхів» західної культури, серед яким назвав колоніалізм, работоргівлю, наркотики та інше, а Росія, мовляв, очолила антиколоніальну боротьбу.

Не оминув Путін увагою і вибухи на «Північному потоці», які назвав «диверсією англосаксів».

«Англосаксів вже мало санкцій, вони перейшли до диверсій, фактично розпочали знищення загальноєвропейської інфраструктури», - знайшов собі винних російський президент.

Далі господар Кремля перейшов до випадів у бік НАТО та США,  військові доктрини яких буцімто «будуються на домінуванні, а не стримуванні». Зокрема він зазначив, що «жертвами» політики США та НАТО уже стали не лише Росія, а й Китай та Іран, а на черзі інші союзники РФ.

«Угоди у сфері стратегічної безпеки летять у кошик для сміття, обіцянки не розширювати НАТО на схід, як тільки на них купилися наші минулі керівники, обернулися брудним обманом. Суцільний обман, подвійні чи потрійні стандарти. Саме Захід розтоптав принцип непорушності кордонів», - заявив Путін та назвав долар «папірцями, якими нікого не нагодуєш».

Він додав, що «світ вступив у період революційних трансформацій», і, мовляв Росію в ньому підтримують «багато однодумців, у тому числі у США».

«Поле битви, на яке нас покликала доля та історія – це поле битви за наш народ, за велику історичну Росію... за нами правда, за нами Росія», - завершив він свою окупаційну промову.