У неділю, 1 квітня, християни західного обряду відзначають одне з найбільш значущих свят у році –Великдень або Воскресіння Христове.
На Великдень християни згадують події, описані в Євангелії. У п'ятницю після бичування Ісус Христос був розп'ятий за стінами Єрусалиму, а в неділю – воскрес.
Час святкування Воскресіння Господнього встановив Перший Вселенський собор у 325 році. Після масштабної реформи календаря в XVI столітті католики і православні почали відзначати Великдень у різні дати, проміжок між якими може становити до декількох тижнів.
Так, в цьому році католицька Пасха припадає на 1 квітня, коли православні святкують Вербну неділю, а православна – на 8 квітня.
Традиції святкування католицького Великодня
Великодню передує 40-денний Великий піст.
Святкування починається в Страсну суботу Великоднім богослужінням. Перед початком Надвечір'я запалюють Пасхал – особливу свічку, вогонь якої роздають всім віруючим. Закінчується служба словами "Христос воскрес!" та відповіддю "Воістину воскрес".
Великдень – родинне свято, тому в цей день вся сім'я збирається за святковим столом, головними стравами якого є кролик, курка або індичка.
Символами свята є вогонь і великодні яйця, які символізують початок нового життя. Яйця розфарбовують у різні кольори.
Ще одним із символів Великодня є Великодній кролик. На Заході діти вірять в те, що Кролик ховає в своє гніздо різнокольорові шоколадні яйця, які потім роздає слухняним дітям. У США та Західній Європі пошук великодніх яєць – одна з найулюбленіших традицій у дітей.