UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція вперше за 22 роки розпочне розвідку газових родовищ, щоб позбутися енергетичної залежності

Водночас країна нарощує відновлювані джерела енергії.

Вторгнення Росії в Україну виявило «структурну енергетичну слабкість Європи», що має наслідки для всіх громадян ЄС. Греція розпочне розвідку вуглеводнів вперше за останні 22 роки, щоб звільнитися від енергетичної залежності, повідомляє Protagon.

«Греція прискорює розвідку вуглеводнів, наша країна може мати значні запаси газу», – заявив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Він уточнив, що розвідка газових покладів буде завершена до кінця наступного року, а перші розвідувальні буріння проведуть ще до кінця 2023 року.

«Якщо у нас є корисні обсяги (газу – ред.), ми замінимо імпорт національним багатством… Але ми маємо точно знати, чи є запаси газу, які будуть економічно вигідними», – додав Міцотакіс.

На його думку, вторгнення РФ в Україну виявило «структурну енергетичну слабкість Європи», що має наслідки для всіх громадян ЄС.

Повідомляється, що наразі Греція покриває близько 40% своїх річних потреб в енергії за рахунок російського газу. Водночас країна нарощує відновлювані джерела енергії.

Читайте також: Необхідно визначити конкретні терміни для кожної країни ЄС щодо обмеження споживання російського газу та нафти – Зеленський

Раніше повідомлялося, що Україна запропонувала партнерам застосувати до російського монополіста «Газпром» санкції за «іранською моделлю» – російський газ ітиме в ЄС, а кошти за нього перераховуватимуться не РФ, а на спеціальні депозитні рахунки.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченко вважає, що швидко замістити російський трубопровідний газ, який становить 40% загального імпорту ЄС, не вийде. І запропонована Україною модель могла б стати виходом із цієї ситуації.