UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція й Туреччина оцінять можливість проведення переговорів щодо морських зон

Обидві країни водночас є союзниками по НАТО й “історичними ворогами”.

Греція й Туреччина оцінять можливість початку переговорів про демаркацію своїх морських зон. Про це в середу, 25 вересня, заявило Міністерство закордонних справ Греції, повідомляє Reuters.

Читайте також: Туреччина готова бути посередником між Україною та Росією — Ердоган

Угода про те, де починаються і закінчуються морські зони двох сторін, важлива для визначення прав на потенційні запаси газу і схеми енергетичної інфраструктури.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс і президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зустрілися у вівторок, 24 вересня, на полях щорічної Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку й обговорили двосторонні зв'язки.

“Обидва лідери доручили міністрам закордонних справ вивчити, чи є сприятливі умови для початку переговорів про демаркацію континентального шельфу та виключної економічної зони”, - заявив міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс.

Глави МЗС двох країн розпочнуть підготовку до зустрічі на високому рівні, яка відбудеться в Анкарі в січні, повідомили в офісі прем'єра Греції.

Читайте також: Через війну РФ в Україні в країнах ЄС енергетична мінікриза, про яку ніхто не говорить — прем'єр-міністр Греції

Сусідні Греція і Туреччина, союзники по НАТО, та водночас “історичні вороги”, десятиліттями конфліктують із низки питань — від повітряного простору до морської юрисдикції в східному Середземномор'ї та етнічно розділеного Кіпру.

Останніми роками напруженість зменшилася, і обидві країни торік домовилися перезавантажити свої відносини, пообіцявши тримати відкритими канали зв'язку і працювати над питаннями, які їх роз'єднують.