UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ховати найнебезпечнішу терористичну організацію в світі поки зарано – експерт

Незважаючи на втрату території Сирії та Іраку "Ісламська держава" зберігає сили для політичної та військової боротьби.

У військовому плані терористи "Ісламської держави" змінили свою стратегію, взявши курс на тривале ведення партизанської війни з метою відродити свій "халіфат", пише у своїй статті DT.UA Олександр Кореньков (Центр вивчення повстанських рухів).

"Замість великих штабів та військових формувань вони створюють підпільні осередки, шукають серед місцевого населення потенційних союзників, формують у пустелях тренувальні табори", - наголошується в матеріалі.

Основний упор у веденні війни ІД робить на партизанську тактику "вдарив - утік". Кількість таких операцій останнім часом неухильно зростає. У січні 2018 року ІД опублікувала 289 повідомлень про свої операції. Для порівняння, у листопаді 2017 року їх було 159, а в грудні - 196. Більше половини всіх повідомлень про операції в Сирії, де ІД зараз веде активні бойові дії відразу в декількох районах південній та східній частинах країни, а також на околицях Дамаска. Крім того, бойові дії в січні велися в Іраку (69 повідомлень), Афганістані (22 повідомлення) і Єгипті (19 повідомлень), а також в Сомалі, Нігерії, Пакистані.

У політичному плані, як це добре показав американський дослідник тероризму Аарон Зелін, втрачаючи територію, ІД нікуди не зникає, а просто змінює тактику і функціональне навантаження на свій адміністративний апарат. Якщо терористи втратили території або контролюють лише невеликі площі, наприклад частину міста або ділянку в пустелі, вони використовують обмежений набір прийомів і рішень у своєї адміністративної, економічної та пропагандистської роботи, йдеться в статті.

"Проект ІД поки що не знищений ані в Сирії, ані в Іраку, незважаючи на офіційні заяви місцевих та іноземних політиків. Цілком імовірно, що він буде існувати, поки сама ідея "халіфату", в інтерпретації терористів, буде залишатися актуальною для їх прихильників. Втрата території, ресурсів, навіть загибель керівництва не руйнує сам проект, тому що, як сказав в одному інтерв'ю колишній боєць ІД, громадянин Бельгії, "Ісламська держава" - це не група. Це - ідеологія", - йдеться в матеріалі.

Детальніше про перспективи ІДІЛ читайте в матеріалі Олександра Коренькова "Партизанський "халіфат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".