UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головному конкуренту Лукашенка відмовили в реєстрації кандидатом в президенти

Згідно з деякими неофіційними опитуваннями, за Бабарика готові були голосувати до половини виборців.

Центральна виборча комісія Білорусі одноголосно проголосувала за недопуск в кандидати президента Буларусі Віктора Бабарика. Він вважався головним конкурентом чинного президента Олександра Лукашенка, передає TUT.by.

Раніше ЦВК отримала дані про незадекларовану власність Бабарика. Це і стало причиною його недопуску в кандидати президента.

Нагадаємо, 18 червня, після початку президентської кампанії в Білорусі Бабарико був поміщений в СІЗО. Йому пред'явили звинувачення у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і дачі хабара. При цьому, згідно з деякими неофіційними опитуваннями, за Бабарика готові були голосувати до половини виборців.

Читайте також: У Білорусі силовики почали флешмоб проти Лукашенка

Нагадаємо, вибори президента Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.

Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.

Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.

Кампанії зі збору підписів за альтернативних кандидатів поступово переросли протести проти режиму Лукашенка. Так як міліція затримувала людей, які стояли в чергах, щоб поставити свої підписи, а також журналістів, які висвітлюють ці події. 19 червня в Мінську та інших містах люди вишикувалися в "ланцюг солідарності" із затриманими опозиційними політиками, активістами та журналістами.

Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" на ZN.UA.