UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Індо-Тихоокеанського командування США провів розмову з китайським колегою: яка тема переговорів

Зона відповідальності Індо-Тихоокеанського командування включає гарячі точки регіональної напруженості.

США та Китай у вівторок, 10 вересня, провели переговори на рівні командувачів театру воєнних дій — обидві країни прагнуть стабілізувати військові зв'язки й запобігти непорозумінням, повідомляє Reuters.

Читайте також: У Китаї заявили про підтримку "мирних зусиль" Індії щодо України

Вашингтон прагне відкрити нові канали регулярної військової комунікації з Пекіном, оскільки зв'язки серйозно погіршилися після того, як минулого року Штати збили китайську розвідувальну повітряну кулю.

Голова Індо-Тихоокеанського командування Збройних сил США адмірал Сем Папаро провів відеодзвінок зі своїм китайським колегою Ву Янаном з командування Південного театру воєнних дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК).

“Обидві сторони провели глибокий обмін думками з питань, що становлять спільний інтерес”, - йдеться в заяві китайського Міністерства оборони.

Папаро закликав НВАК “переглянути використання небезпечної, примусової та потенційно ескалаційної тактики в Південно-Китайському морі й за його межами”, йдеться в заяві Індо-Тихоокеанського командування США, в якій обмін думками названо “конструктивним”

Американський адмірал також наголосив на важливості продовження переговорів для зменшення ризику неправильного сприйняття або прорахунків.

Зона відповідальності Індо-Тихоокеанського командування США включає Південно-Китайське море й Тайванську протоку — дві гарячі точки регіональної напруженості, які є основними проблемами в американсько-китайських відносинах.

Більшість двосторонніх військових комунікацій були призупинені майже на два роки після того, як тодішня спікер Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань у серпні 2022 року.

Читайте також: Китай у вересні проведе військові навчання з росіянами

Розмова відбулася після зустрічі в Пекіні минулого місяця радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана й головного військового радника китайського лідера Сі Цзіньпіна, на якій було досягнуто домовленості про проведення переговорів. Штати також планують відправити високопоставленого представника Пентагону на великий форум з питань безпеки в Китаї наприкінці цього тижня.