UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глави США, Канади та Мексики на саміті ухвалили рішення «покінчити з пандемією» і «приборкати кліматичну кризу»

Глава Мексики запропонував також розглянути можливість розширення залучення впорядкованому порядку робочої сили з числа мігрантів, щоб вирішити питання з нестачею робочих рук.

Президент США Джо Байден зустрівся з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та головою Мексики Андресом Мануелем Лопесом Обрадором, повідомляє "Інтерфакс".

Байден закликав разом боротися з пандемією, економічною та кліматичною кризою. Він заявив про необхідність "покінчити з пандемією", "приборкати кліматичну кризу" та "рухатися до інклюзивного відновлення економіки".

"Спільно можна вирішити всі проблеми, якщо знайти час для розмови одна з одною. "Як лідери, ми поділяємо вроджене розуміння того, що наша різноманітність – це величезна сила", – сказав Байден.

Обрадор висловив думку, що економічна інтеграція країн Північної Америки дозволить запобігти економічному домінуванню КНР на регіональному ринку.

"Не забуватимемо, що в той час як на Мексику, США і Канаду припадає 13% світового ринку, Китай домінує на 14,4%, і цей розрив стався всього за 30 років", - сказав Лопес Обрадор.

Він також попередив, що якщо ця тенденція збережеться, то 2051 року частка Китаю на світовому ринку зросте до 42%, а частка США, Мексики та Канади знизиться до 12%.

Така ситуація може призвести до того, що "усунути цю диспропорцію за допомогою сили, що наразить нас на небезпеку", за словами Обрадора. Він наголосив, що обов'язковою умовою економічної інтеграції має стати повага до суверенітету.

"Ми дякуємо за повагу, і ми збираємося допомагати, брати участь в економічній інтеграції Північної Америки та всього континенту, зміцнювати наш регіон перед прогресом інших районів світу. Економічна інтеграція з повагою до нашого суверенітету - у нас є багато можливостей для її зміцнення", - сказав голова Мексики.

Читайте також: Кліматичний саміт COP26 виявився менш успішним, ніж очікувалося — FT

Кліматична конференція COP26 намагалася виправдати очікування світу. Однак кліматичний саміт так і не змусив світ рішуче перейти на шлях, який урятує від найгірших наслідків зміни клімату. Тим не менш, COP26 залишив надію на те, що країни прислухаються до заклику повернутися через рік з більш амбітними планами зі скорочення викидів вуглецю.