Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу зустрілися у понеділок, щоб обговорити, як запобігти загрозі можливого нового вторгнення Росії в Україну і яких заходів вжити, якщо Москва вирішить направити свої війська через кордон.
Агентство Associated Press з посиланням на джерела в американській розвідці стверджують, що Росія перекинула 70 тисяч військовослужбовців до кордону України та готується до можливого вторгнення на початку наступного року. Москва заперечує, що має плани нападу на Україну, і відкидає побоювання Заходу, називаючи це “наклепом”.
"Ми перебуваємо в режимі стримування", щоб переконати Росію, сказав голова зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель.
Боррель додав, що жодних рішень про санкції проти Росії поки що не прийматимуть, але міністри обговорять, які кроки вжити й коли. Все це буде у координації зі США та Великою Британією.
"У будь-якому випадку, ми дамо чіткий сигнал, що будь-яка агресія проти України матиме високу ціну для Росії", і наголосимо на підтримці всіх 27 країн суверенітету та територіальної цілісності України, наголосив глава європейської дипломатії.
Литва попередила, що пересування російських військ останнім часом не є простою загрозою.
"Ми переконані, що Росія насправді готується до тотальної війни проти України", - сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
З публічних повідомлень про деталі відеосаміту Джо Байдена та Владіміра Путіна можна зробити висновок, що Вашингтон у координації з європейськими союзниками сповнений рішучості та в змозі утримати Москву від спроби нової військової агресії, а Байден не пообіцяв Путіну не приймати Україну до НАТО.
Проте, як робить висновок Олексій Їжак у статті «Байден і Путін розійшлися по кутках. Чого очікувати Україні», нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в межах дипломатичного врегулювання, не буде.