UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС Туреччини відвідає США для переговорів про Сектор Гази та війну РФ проти України

Також планується обговорення Чорноморської зернової ініціативи.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан відвідає США 7-8 березня для переговорів про ситуацію в Секторі Гази та війну РФ проти України, а також про питання оборони та енергетики, оскільки відносини між двома країнами потеплішали, зокрема, після угоди щодо військових літаків. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерело.

Читайте також: Експорт із Туреччини до Росії знизився в лютому — Reuters

Відносини між союзниками по НАТО роками були напруженими через різні питання - від купівлі Туреччиною російських систем протиракетної оборони С-400 до підтримки США курдського ополчення в Сирії, яке Анкара вважає терористичним угрупуванням.

Однак продаж американських винищувачів F-16 Туреччині після того, як Анкара ратифікувала вступ Швеції до НАТО, надав позитивного імпульсу зв'язкам країни з США.

Минулого тижня Сенат США відхилив спробу зупинити продаж Туреччині винищувачів F-16 і комплектів для їх модернізації на суму 23 мільярди доларів, який адміністрація президента Штатів Джо Байдена схвалила після того, як Туреччина дала згоду на вступ Швеції до НАТО.

Під час візиту Фідана на запрошення держсекретаря Штатів Ентоні Блінкена відбудеться засідання "стратегічного механізму", який лідери двох країн вирішили створити у 2021 році з акцентом на двосторонню співпрацю.

Очікується, що Фідан також проведе переговори з радником Білого дому з національної безпеки Джейком Салліваном.

За даними Reuters, будуть обговорюватися питання скасування санкцій проти оборонної промисловості Туреччини, продаж винищувачів F-16 і Чорноморська зернова угода, а також війна РФ проти України та ситуація в Секторі Гази.

Зокрема, глава МЗС Туреччини заявить про необхідність зупинити війну в Секторі Гази та вжити заходів для вирішення конфлікту за принципом двох держав відповідно до міжнародних параметрів.

Читайте також: В Туреччині інфляція досягла 70% за рік – що відбувається у сусідів України

Член НАТО Туреччина прагне підтримувати зв'язки як з Україною, так і з РФ. Анкара надала військову допомогу Україні та висловилася на підтримку її територіальної цілісності, але водночас не запроваджує санкцій проти Росії.

За словами глави МЗС Туреччини, Анкара сподівається, що переговори про припинення вогню в Україні розпочнуться найближчим часом, адже обидві сторони “досягли межі того, що вони можуть отримати війною”. 

Україна наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси на переговорах. ZN.UA поцікавилося думкою українців на цю тему, провівши разом із Центром Разумкова соціологічне дослідження. Про деякі його результати — в статті редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни СиліноїУкраїну готують до переговорів із Росією? Що про це думають українці”.