Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас виступає проти посилення санкційного тиску на Росію, вважаючи, що нові обмеження не зможуть примусити Кремль відмовитися від агресії проти України та випустити з колонії опозиціонера Алєксєя Навального.
Маас нагадав, що європейські санкції за окупацію українського Криму Росією діють з 2014 року, їх продовжуються кожні півроку. Протягом останніх тижнів проти РФ двічі вводили санкції за отруєння Навального бойовою отрутою «Новічок», пише DW.
«Суть дипломатії полягає в тому, щоб розмовляти з тими країнами, відносини з якими напружені, а не завжди говорити лише з тими, з ким немає розбіжностей у думках. Це особливо стосується Росії і конкретно зараз», - зазначив він в інтерв'ю телеканалу ARD.
На думку голови німецької дипломатії, на сьогодні відносини між країнами дуже погані, потрібно працювати над їх виправленням. Позитивним сигналом у цьому напрямку Маас вважає майбутню зустріч президентів РФ Володимира Путіна і США Джозефа Байдена.
«Зрештою, ніхто не може бути зацікавлений в тому, щоб постійні провокації і конфронтації перетворилися на серйозне протистояння», - зазначив голова МЗС Німеччини.
Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України.
Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».
Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.
Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.