UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гіпотези щодо походження вірусу SARS-CoV-2 вимагають подальших досліджень – ВООЗ

Нині ситуація з новими випадками інфікування коронавірусом та смертністю від нього стабілізувалася, але лишається на високому рівні. 

Всі гіпотези щодо походження коронавірусу SARS-CoV-2 «вже на столі», але вимагають подальших детальних досліджень, заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєсус, інформує «Радіо Свобода».

Гебрейєсус  зазначив, що минулої п’ятниці ВООЗ оголосила про набір нової Науково-консультативної групи з питань походження нових патогенів (SAGO).

До  складу SAGO входитимуть  незалежні експерти, які не будуть представниками країн. Їх мають також залучити до наступної фази досліджень походження SARS-CoV-2.

Глава ВООЗ наголосив: «Ми закликаємо всіх кваліфікованих фахівців подати заявку. Нам потрібні найкращі люди, щоб стати частиною цієї важливої нової консультативної групи».

Він підкреслив, що група не затримуватиме вже наявні дослідження походження нового коронавірусу.

«Незважаючи на те, що ми продовжуємо працювати над тим, як зрозуміти, як почалася ця пандемія, ми також рухаємось уперед з планами щодо посилення захисту світу від майбутніх епідемій та пандемій»,  – зазначив Гебрейєсус .

За його словами, зараз ситуація з новими випадками інфікування коронавірусом та смертністю від нього стабілізувалася, але лишається на дуже високому рівні. За тиждень виявили 4,5 мільйона нових випадків, померли близько 68 тисяч людей.

Він додав, що ситуація відрізняється залежно від регіону, але вірус все ще лишається загрозою для всіх.

ВООЗ продовжує рекомендувати комплексний підхід щодо заходів з боротьби з пандемією: карантинні обмеження у поєднанні з вакцинацією.

Як повідомлялося раніше, президент США Джо Байден отримав звіт розвідки про причини виникнення коронавірусної інфекції. Причиною цього називають брак інформації через відмову Китаю співпрацювати. У звіті також не пояснюється, яким саме чином вірус перейшов до людини: природнім шляхом чи через витік з лабораторії в Ухані. 

Читайте також: У ВООЗ заявили про стабілізацію поширення коронавірусу в світі

У грудні вчені закликали продовжити подальший пошук джерела походження COVID-19. Це сталося після того, як експерти розкритикували офіційний звіт ВООЗ та Китаю про виникнення хвороби.

Проте наприкінці липня Піднебесна відмовився співпрацювати з ВООЗ у продовженні розслідування. У Пекіні вважають, що організація "ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці".