UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хілларі Клінтон пообіцяла уникати воєнних дій на посаді президента США - CNN

Офіційний кандидат на посаду глави Білого дому від демократів буде названий на партійному з'їзді 25-28 липня в штаті Пенсільванія - у Філадельфії.

Екс-держсекретар США Хілларі Клінтон у понеділок, 25 січня, спілкуючись з виборцями, пообіцяла в разі обрання її президентом уникати воєнних дій і використовувати дипломатію. Клінтон вважається найбільш вірогідним кандидатом від Демократичної партії на президентських виборах, що відбудуться у цьому році.

"Я думаю, вкрай важливо, щоб кожен президент, і я, звичайно, так і буду робити, робив все від нього залежне, щоб уникати воєнних дій. Це має бути останнім засобом, а не першочерговим вибором", - сказала вона, відповідаючи на запитання жителів штату Айова на заході, організованому телеканалом CNN. За її словами, глава держави має спиратися на дипломатію, навіть якщо досягнення результату в такому випадку стає повільним, нудним, складним процесом.

.@HillaryClinton: Military action should be last resort, not first choice. Watch CNNgo: https://t.co/HAhU3MmiMf. #DemTownHall

- CNN Breaking News (@cnnbrk) 26 Січень 2016

.@HillaryClinton on how she obtained a ceasefire with Israel and Gaza in 2012 https://t.co/oZz0jUmo8i #DemTownHall https://t.co/nh975WmSM6

- CNN (@CNN) 26 Січень 2016

Крім того, Клінтон має намір користуватися тими видатними можливостями, якими ми володіємо, для захисту наших цінностей по всьому світу". У зв'язку з цим колишня перша леді США нагадала про переговори щодо ядерної програми Ірану. За її словами, коли з'ясувалося, що Тегеран рухається до створення ядерної бомби, в американської адміністрації "було два вибори - повернутися спиною і чекати, поки хтось інший почне діяти, або ж застосувати нову стратегію". В результаті США сприяли запровадженню міжнародних санкцій проти Ірану, що змусило керівництво республіки сісти за стіл переговорів. Клінтон зауважила, що багато союзників Вашингтона в регіоні пропонували вирішити дане питання за допомогою бомбардувань. "Я витратила багато часу, пояснюючи нашим друзям, що це погана ідея", - підкреслила вона.

Колишня шеф американської дипломатії також знову висловилася проти введення сухопутних американських сил в Ірак і Сирію. "Жодних наземних сил в Іраку. Тільки спеціальні війська, інструктори, літаки, бомби - так. Але не наземні частини", - сказала вона.

Ведучий заходу у свою чергу вказав їй на висловлювання іншого учасника перегонів від демократів, сенатора Берні Сандерса про те, що сама Клінтон голосувала за початок операції США в Іраку. "Я говорила, що це було помилкою", - парирувала Клінтон, розкритикувавши при цьому адміністрацію президента Джорджа Буша-молодшого.

Офіційний кандидат на посаду глави Білого дому від республіканців буде названий на партійному з'їзді 18-21 липня поточного року у Клівленді в штаті Огайо, кандидат від демократів - на подібному ж форумі 25-28 липня у Філадельфії в штаті Пенсільванія.

Читайте також: Хілларі Клінтон вибачилась за порушення правил службового листування

Згідно з даними опитування CNN/ORC, 52% членів Демократичної партії віддають перевагу Клінтон, 38% - її головному супернику Берні Сандерсу.

За результатами опитування, проведеного газетою The Washington Post спільно з телеканалом ABC в грудні, за Дональда Трампа готові проголосувати 38% опитаних прихильників республіканців, що на 6% перевищує показники жовтня і листопада. Мільярдер майже втричі випереджає найближчого конкурента, сенатора від штату Техас Теда Круза. Так, підтримати Трампа на виборах готовий 41% респондентів, Круза - 14%.