UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генсамблея ООН вимагає від Ізраїлю припинити незаконну присутність на палестинських територіях: як голосувала Україна

Резолюція була розроблена палестинцями.

Генеральна Асамблея ООН у середу прийняла розроблену палестинцями резолюцію, яка вимагає від Ізраїлю упродовж 12 місяців припинити незаконну присутність на окупованій палестинській території, пише Reuters.

За резолюцію проголосували 124 країни, 43 країни, включно з Україною, утрималися, а Ізраїль, США та 12 інших проголосували проти.

UN News/x.com

Ця дія ізолює Ізраїль за кілька днів до поїздки світових лідерів до Нью-Йорка на щорічну зустріч ООН . Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху має виступити перед 193 членами Генеральної Асамблеї 26 вересня, у той самий день, що й президент Палестини Махмуд Аббас.

Читайте також: Зеленський заявив, що Україна визнає і Ізраїль, і Палестину

Резолюція вітає липневий консультативний висновок Міжнародного суду ООН, в якому йдеться, що окупація Ізраїлем палестинських територій і поселень є незаконною та має бути припинена.

У консультативному висновку найвищого суду Організації Об’єднаних Націй, також відомого як Міжнародний суд, йдеться, що це має бути зроблено «якомога швидше», хоча резолюція Генеральної Асамблеї встановлює 12-місячний термін.

Резолюція Генеральної Асамблеї також закликає держави «вжити заходів для припинення імпорту будь-якої продукції, що походить з ізраїльських поселень, а також надання або передачі зброї, боєприпасів і відповідного обладнання до Ізраїлю... якщо є підстави підозрювати, що вони можуть бути використані на окупованій палестинській території».

Читайте також: Час для визнання Палестини ще не настав — Стубб

Ця резолюція є першою, яку офіційно висунула Палестинська адміністрація після того, як цього місяця отримала додаткові права та привілеї, включаючи місце серед членів ООН у залі асамблеї та право вносити проєкти резолюцій.

Консультативний висновок Міжнародного суду не є обов’язковим, але має вагу згідно з міжнародним правом і може послабити підтримку Ізраїлю. Резолюція Генеральної Асамблеї також не є обов’язковою, але так само має політичну вагу.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський затвердив склад делегації, яка представлятиме Україну на Генеральній Асамблеї ООН.