UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генеральний секретар НАТО дав «ритуальну» відповідь на питання про вступ України в НАТО

Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн в альянс без уточнеть, чи зможе скористатися цією процедурою Київ.

Кожна демократична країна Європи має право подати заявку на членство в НАТО. Так на запитання про можливість України вступити в альянс відповів Генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Він нагадав, що в НАТО багато разів заявляли про прихильність до політики відкритих дверей. Він також нагадав, що на саміті в Мадриді союзники підтвердили свою підтримка права України самостійно обирати для себе союзи.

«Такі рішення вимагають консенсусу всіх 30 країн-союзників. Але зараз ми зосереджені на тому, щоб забезпечити необхідну допомогу», - цілком «ритуально» відповів Столтенберг.

Він також наголосив на необхідності підтримувати Україну в її обороні від російської агресії. Генеральний секретар НАТО визнав, що спроба Росії анесувати чотири українські області - це найбільші зусилля з захоплення чужої території за допомогою грубої сили з часів Другої світової війни. Кремль фактично намагається відірвати від України 15% її території, що приблизно дорівнює площі Португалії. Столтенберг запевнив, що НАТО не визнають російську анексію і заклиє всі країни зайняти таку ж позицію.

«Донецьк -це Україна, Луганськ - це Україна, Запоріжжя - це Україна, Херсон - це Україна, так само як і Крим», - наголосив він.

Читайте також: CNN: Анексія частини України не приховає прірву між бажаннями Путіна і можливостями його армії

Генсек НАТО також запевнив, що російське оголошення про анексію ніяк не впливає на готовність альянсу далі допомагати Україні в обороні.

«Путін несе повну відповідальність за цю війну. І це його відповідальність закінчити її, закінчити страждання українців, закінчити енергетичну і продовольчу кризи. Якщо Росія припинить воювати, настане мир. Якщо Україна це зробить, вона припинить існувати як суверенна країна в Європі», - пояснив Столтенберг.

Він також зауважив, мета ескалації, яку влаштував Путін, оглосивши спочатку мобілізацію і озвучивши нові ядерні погрози, а потім оголосивши про анексію чотирьох українських областей, - це змусити союзників відмовитися від підтримки України. Але Столтенберг пояснив, що після такої відмови і перемоги Росії у війні ситуація не стане більш безпечною, ніж якщо Захід і надалі буде допомагати Києву оборонятися.

Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в НАТО. При цьому Київ просить альянс розглянути її в пришвидшеному режимі. Зеленський наголосив, що Україна уже довела сумісність зі стандартами Альянсу, які виявились реальними як на полі бою, так і в усіх інших аспектах взаємодії.

Варто зазначити, що членство України в Організації Північноатлантичного договору було закріплено в Конституції України рішенням Верховної Ради 7 лютого 2019 року.