Активна вакцинація населення та колективний імунітет допоможуть впоратися з пандемією коронавірусу, повернутися до звичного життя людство зможе вже в 2022 році, вважає генеральний директор компанії Moderna Стефан Бансель.
В інтерв'ю газеті Neue Zuercher Zeitung Бансель заявив, що вже до середини наступного року темпи виробництва антиковідних вакцин зростуть настільки, що зробити щеплення зможе кожен житель Землі, зокрема [blink title="" headinfo="Бустрена доза/Ревакцинація"]Доза вакцини, яка вводиться в організм здорової людини для оновлення та посилення імунного захисту. Дозування бустерної дози відрізняється від перших двох щеплень і «третьої дози», яку колють людям зі слабким імунітетом.[/blink], якщо вона знадобиться.
Бансель вважає, що в найближчій перспективі «вакцинація стане доступною навіть для немовлят», пише Reuters.
Зараз в світі циркулює штам «Дельта», яким активніше хворіють саме діти. Випадки інфікування коронавірусом фіксувалися і у немовлят. Однак багато країн не поспішають розпочинати вакцинацію дітей через брак інформації про дію вакцини на дитячий організм.
20 вересня Pfizer/BioNTech заявили, що отримали перші результати випробування ефективності та безпечності своєї вакцини у віковій групі 5-11 років. За словами розробників, вакцина добре переносилася дітьми і довела свою безпечність й ефективність.
Противники вакцинації отримають імунітет природним шляхом - перехворівши на коронавірус, наприклад, набагато заразнішим штамом «Дельта», додає Бансель.
«Так ми опинимося в ситуації, аналогічній ситуації із грипом. Ви можете зробити щеплення і добре провести зиму. Чи не робите - і ризикуєте захворіти і, можливо, навіть опинитися в лікарні», - пояснив гендиректор Moderna.
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта», мутацію виявлено в 148 країнах. За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреєсуса, це свідчить про початок нової хвилі пандемії.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.
Нині точна причина виникнення пандемії залишається невідомою. У Британії нещодавно знову взялися за дослідження версії про витік з Вуханьского інституту вірусології. У ВООЗ цю версію не виключають, але вважають малоймовірною. Докладніше про те, куди ведуть сліди виникнення коронавірусної інфекції, читайте в статті Наталії Бутирської «Місія ускладненої дії» у ZN.UA.