UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генасамблея ООН вперше назвала агресію РФ проти України «загарбницькою війною»

Росія та її сателіти гоосували проти резолюції.

Генеральна асамблея ООН 81 голосом ухвалила оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", повідомили у Міністерстві завордонних справ України.

Це перша резолюція ООН, у якій Генасамблея називає агресію РФ проти України "загарбницькою війною Росії проти України"  (англ. "War of aggression against Ukraine").

Документ охоплює ситуацію з правами людини на всіх тимчасово окупованих РФ територіях України, що забезпечує посилений моніторинг з боку ООН та міжнародної спільноти до усіх злочинів та грубих порушень, які вчиняє російська окупаційна влада проти місцевих жителів на цих територіях.

Генеральна Асамблея вкотре підтвердила суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та невизнання будь-яких змін статусу українських територій. У цьому зв’язку, Генасамблея ООН вимагає від Російської Федерації негайно припинити агресію проти України та вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Серед ключових положень резолюції, зокрема, засудження триваючого нехтування Росією нормами міжнародного права у сфері прав людини та міжнародним гуманітарним правом, незаконного утримання під вартою цивільних українських громадян, застосування тортур та катувань, дискримінація мешканців тимчасово окупованих територій.

Під час голосування 80 країн утрималися, а проти прийняття резолюції виступили 14 країн.

Очікувано, "проти" проголосувала безпосередньо сама Росія. До неї долучилися Китай, Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Іран, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Судан, Зімбабве та Північна Корея.

"Вдячні Генеральній Асамблеї ООН та всім державам-членам, які ухвалили резолюцію про порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Документ вимагає від РФ припинити агресивну війну та вивести всі свої збройні сили з нашої території", - заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

У грудні 2021 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила оновлений текст резолюції — "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та Севастополі, Україна". Тоді проти неї проголосували 25 країн. У 2017 та 2018 роках таких країн було 27. А у 2022 "проти" голосували 14 країн - так само, як і цьогоріч.

Нагадаємо, влітку Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про ядерну безпеку України.