Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Генасамблея ООН підтримала рішення виключити Росію із Ради ООН з прав людини.
"Військовим злочинцям не місце в органах ООН, мета яких - захист прав людини", - написав Кулеба у Twitter.
Резолюцію Генасамблеї підтримали 93 країни, 24 виступили проти, 58 утрималися.
«Я минулого року була висунута кандидатом у комітет ООН з протидії катуванням і саме змагалася з Російською Федерацією за місце експерта в цьому комітеті, — коментує рішення Генассамблеї ООН голова правління «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук. — Росія при цьому виграла, незважаючи на те, що напередодні голосування були відкриті файли на ресурсі gulagu-net.ru про жахливі тортури, які застосовувалися в рамках російської пенітенціарної системи над людьми, що знаходяться повністю під контролем російської держави. Тому сьогоднішнє призупинення роботи Росії в Раді ООН з прав людини - яскравий сигнал про те, що Росія втрачає вплив на політичній арені і всередині ООН. Загрози Росії на адресу країн, які навіть утримаються від голосування, про те, що це розцінять як недружній крок, не спрацювали».
На виключенні Росії зі складу Ради з прав людини наполягали правозахисники з усього світу. Відкриту заяву, окрім організацій нашої країни, підписали також у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Хорватії, Грузії, Норвегії, Польщі, Сербії та інших країнах.
Дії окупантів в Україні є частиною широкої та тривалої боротьби російської влади проти дотримання прав людини та правозахисників, а російський вплив у всьому регіоні перешкоджає демократичним перетворенням.