UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генасамблея ООН під час наступної сесії розгляне ситуацію на Сході та в Криму: «81 голос «за»

Україна хоче внести на розгляд проєкт посилених резолюцій щодо Криму.

Генеральна асамблея ООН включила у порядок денний 75-ї сесії питання щодо ситуації на окупованих територіях Донбасу та Криму. Про це повідомила перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

«Вдячні партнерам за включення в проєкт порядку денного 75-ї сесії ГА ООН обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Продовжуємо боротьбу», — написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що «за» включення цього питання у порядок денний проголосував 81 депутат, а «проти» — 17.

Гарна новина з Нью-Йорка!  Вдячні партнерам за включення до проекту порядку денного 75-ї сесії ГА ООН обговорення...

Опубликовано Emine Dzheppar Пятница, 4 сентября 2020 г.

Така можливість, за словами Джапарової, дозволить Україні з міжнародної трибуни донести до усіх правду про ситуацію на Сході та в Криму.

Вона також додала, що Україна хоче внести на розгляд Генасамблеї проєкт посилених резолюцій щодо Криму та прав людей на його території.

Читайте також: Водопостачання Криму: в Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули більше чотирьох тисяч військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.