UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хаспел хотіла відмовитися від посади голови ЦРУ через причетність до тортур – WP

Під час слухань у Сенаті кандидата мали допитати у справі про її участь у програмі допитів ЦРУ і причетність до тортур підозрюваних у Таїланді.

Кандидат на посаду голови ЦРУ, висунута президентом США Дональдом Трампом, Джин Хаспел заявила про намір відмовитися від пропозиції очолити відомство, аби уникнути розмов про використання тортур в Таїланді щодо підозрюваних, пише Washington Post з посиланням на високопоставлених американських чиновників.

За даними видання, про своє бажання зняти свою кандидатуру Хаспел заявила в п'ятницю після виклику в Білий дім для обговорення деталей, які можуть спливти на слуханні в Сенаті в середу, 9 травня. Зокрема, чиновники хотіли обговорити її участь у програмі допитів ЦРУ і причетність до тортур підозрюваних.

Мова йде про секретну в'язницю в Таїланді, яку вона очолювала в 2002 році. Зазначається, що там підозрювані в терористичних діях нібито зазнавали тортур, зокрема, через симуляцію втоплення.

Видання відзначає, що частина документів по програмі допитів показує, що Хаспел підтримувала дії ЦРУ, але згідно з іншими, вона не була активним прихильником жорстокого поводження з ув'язненими, а сама програма була схвалена президентом.

За словами в.о. голови ЦРУ, вона хоче уникнути шкоди, яке слухання може завдати її репутації і репутації відомства.

Після зустрічі Хаспел повернулася в штаб-квартиру відомства в Ленглі, однак представники Адміністрації президента, "приголомшені її позицією", вирушили до неї в офіс. Директор з питань законодавства Марк Шот і прес-секретар Сара Сандерс намагалися переконати очільницю розвідки, що її можуть затвердити на посаді, незважаючи на інформацію про її причетність до тортур.

Після кількагодинних переговорів, Білий дім не був впевнений в рішенні Хаспел до суботи, коли вона погодилася зберегти свою кандидатуру.

За словами чиновників, президент США Дональд Трамп дізнався про те, що відбувається в п'ятницю. Він вирішив наполягати на тому, щоб Хаспел зберегла свою кандидатуру.

Газета зазначає, що шанси Хаспел отримати схвалення конгресу поки сумнівні. Деякі члени конгресу виступають проти її призначення через зв'язок з програмою допитів. Деякі радники Трампа заявили президенту, що Хаспел навряд чи буде призначена на посаду.

61-річна Хаспел провела в американській розвідці 33 роки, в тому числі працюючи під прикриттям і за кордоном – в Туреччині, країнах Центральної Європи і Центральної Азії. З лютого 2017 року вона займала посаду заступника директора ЦРУ, а після затвердження Майка Помпео держсекретарем виконує обов'язки голови відомства.

На початку березня на посаду виконавчого директора Європолу була назначена бельгійка Катрін Де Болле, яка приступила до виконання своїх обовязків 1 травня.