Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що у них є докази того, що до хакерських атак на Бундестаг причетне російське ГРУ.
"Є вагомі докази, що на момент атаки він (Дмитро Бадін – головний підозрюваний у хакерській атаці – ред.) належав до військової спецслужби ГРУ", - про це заявила пресслужба німецького МЗС.
Зазначається, що про "вагомі докази" вже повідомили й посла Росії в Німеччині Сергія Начаєва. Також МЗС Німеччини буде звертатися до європейських країн з проханням накласти санкції на Росію через хакерський напад на Бундестаг.
"Російському послу із зазначенням на виданий генпрокуратурою 5 травня 2020 року ордер щодо російського громадянина Дмитра Бадіна було повідомлено, що уряд ФРН виступатиме в Брюсселі для залучення європейського режиму кіберсанкцій щодо відповідальних за напад на німецький Бундестаг. У тому числі щодо пана Бадіна ", - повідомили у міністерстві ФНР.
Крім того, офіційний Берлін може прийняти нові рестриктивні заходи проти представників Росії. В МЗС повідомили, що цю справу наразі розглядають в контексті вбивства в Тіргартені.
"Уряд розглядає цю справу, в тому числі, з урахуванням триваючого розслідування так званої справи про вбивство в Тіргартені і залишає за собою можливість прийняти подальші заходи", - повідомили представники відомства.
Зазначається, що мова йде про вбивство у Берліні минулого року Зелімхан Хангошвілі, який був учасником збройного конфлікту в Чечні. Чоловіка застрелили у центрі міста Тіргартен. Згодом за підозрою у вбивстві затримали росіянина.
Влада Німеччини просила в РФ допомоги в розслідуванні вбивства чеченця, але Росія відмовилася надавати інформацію. Це стало причиною того, що ФРН визнала персонами нон ґрату двох співробітників німецького посольства у Москві. У відповідь Росія оголосила про висилку двох працівників дипмісії Німеччини.
Раніше повідомлялося про те, що Федеральна прокуратура Німеччини видала ордер на арешт російського хакера, підозрюваного у зломі комп'ютерних систем парламенту Німеччини в 2015 році.
Хакерська мережа, організована групою Necurs, ймовірно діє по Росії, була знищена завдяки операції підрозділу корпорації Microsoft.
Підрозділ з кіберзлочинності компанії Microsoft діяло проти мережі ботів, які в таємниці від користувачів розсилали спам з їх комп'ютерів. Також комп'ютери користувачів заражали програмами-вимагачами, які вимагали викуп за розблокування. Всі ці злочини здійснювала хакерське угруповання Necrus.