UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хакери намагалися вкрасти дані про розробку ліків від коронавірусу в США

У ФБР вважають, що за цими хакерськими атаками стоять іноземні держави.

Заступник помічника директора Федерального бюро розслідувань Тоня Угорець розповіла, що хакери, які працювали на іноземні держави, намагалися зламати бази даних розташованих в США установ і підприємств, що займаються розробкою вакцин і ліків від COVID-19, повідомляє агентство Reuters.

"Ми, звичайно, помітили шпигунську активність і конкретні атаки проти деяких з цих організацій, особливо тих, які публічно заявили, що вони працюють над дослідженнями, пов'язаними з COVID-19", - сказала Угорець, виступаючи на відеоконференції, організованої Інститутом Аспена і присвяченому кібербезпеки в області медицини.

Представник ФБР визнала, що компаніям, які займаються розробкою ліків або вакцин від коронавірусу, може бути необхідна реклама, але зазначила, що: "Сумна зворотна сторона в тому, що це робить їх привабливими цілями для інших держав, які зацікавлені у зборі інформації про те, що саме вони роблять, і, можливо, навіть у крадіжці їх конфіденційної інформації".

Угорець підтвердила, що кількість хакерських атак на фармацевтичні підприємства в період пандемії коронавірусу значно зросла, додавши, що і їх кіберзахист теж посилився.

Заступник помічника директора ФБР не уточнила проти яких саме організацій були спрямовані хакерські атаки і які конкретно країни Бюро у цьому підозрює.

Безліч компаній в світі зайняті розробкою ліків від COVID-19, а в США вже почалися клінічні випробування одного з таких препаратів. Кіберзлочинці користуються обставинами пандемії коронавірусу не тільки для атак на медичні установи, але і злочинів проти пересічних громадян. Компанія Microsoft без допомоги урядових спецслужб провела власну операцію по знешкодженню світової мережі російських хакерів.