UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грузія вимагає від Росії компенсацію в розмірі 70,3 млн євро

ЄСПЛ постановив, що Росія порушила стосовно грузинських громадян кілька статтею Європейської конвенції

Грузія зажадала від Росії виплатити 70, 3 млн. євро компенсації. Мова йде про міждержавному позові проти РФ, який виграла Грузія в 2014 році в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

3-го липня минулого року ЄСПЛ визнав Росію винною в порушенні декількох статей Європейської конвенції по справі про масову депортацію громадян Грузії з країни восени 2006 року.

Міждержавний позов Грузія внесла в ЄСПЛ 26 березня 2007 року. Суд тоді постановив, що РФ порушила стосовно грузинських громадян кілька статтею Європейської конвенції, в їх числі 3-ю – заборона катувань, 5-ю – право на свободу та особисту недоторканність, 8-ю – право на повагу до приватного і сімейного життя, 13 – право на ефективний засіб правового захисту, і 14-ю – заборона дискримінації.

ЄСПЛ в минулому році зобов'язав Москву виплатити Тбілісі матеріальну компенсацію, але її обсяг повинні були узгодити самі сторони протягом 12 місяців шляхом прямих переговорів. Однак, як стверджує Грузія, Мін'юст РФ не співпрацював з грузинською стороною з цього питання.

Нагадаємо, Росія почала депортацію громадян Грузії в 2006 році, після арешту грузинськими правоохоронцями чотирьох російських офіцерів, яким були пред'явлені звинувачення в шпигунстві.

Читайте також: Грузія: договір Росії з Абхазією - небезпечний крок до анексії

У минулому році третейський суд в Гаазі частково задовольнив позов колишніх акціонерів нафтокомпанії ЮКОС проти Росії, зобов'язавши державу виплатити $ 50 мільярдів доларів замість $ 114 мільярдів. Однак на даний момент РФ відмовилася виплачувати будь-які компенсації з даного питання.

У червні цього року перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що в якості компенсації за збитки, які Україна зазнала за окупації Криму Росією, Київ може зажадати заарештувати закордонне майно РФ. За даними МЗС України, при анексії Криму Росія незаконно націоналізовано понад 400 українських підприємств і 18 газових родовищ.