Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що його країна приєдналася до сил швидкого реагування НАТО і надалі брати участь у миротворчій місії ООН.
"Ми будемо четвертою країною – не-членом НАТО в силах швидкого реагування НАТО, що вказує на високий рівень узгоджених дій грузинських збройних сил з Північноатлантичним альянсом. На даний момент в резерві сил швидкого реагування перебувають 130 грузинських військових", - сказав Гарібашвілі.
З країн, які не входять в НАТО, крім Грузії в силах швидкого реагування беруть участь Фінляндія, Швеція та Україна. Метою даних сил, які були створені в 2003 році, є участь у миротворчих операціях, надання допомоги під час стихійного лиха та протидію криз до їх ескалації.
"Грузія ще раз підтверджує, що підтримує стабільність і спокій у світі... Ми заявляємо про повну підтримку поточної порядку денного і що в майбутньому продовжимо нашу багаторічну традицію – вносити внесок в міждержавні миротворчі сили. Ми з гордістю продовжуємо виконувати зобов'язання. Грузинські вояки завжди будуть стоять поруч з союзниками скрізь, де наша присутність", - підкреслив грузинський прем'єр-міністр.
Миротворчий досвід Грузії становить 17 років. Починаючи з 1999 року, Тбілісі брав участь у місіях у Косово, Іраку і Афганістані.
У травні американський Держсекретар Джон Керрі заявив, що США допоможуть Грузії стати членом НАТО в імплементації угоди про асоціацію з ЄС та на її шляху до НАТО". Також Керрі підкреслив, що Сполучені Штати твердо прихильні територіальної цілісності і суверенітету Грузії в міжнародно визнаних кордонах.
З 7 по 22 липня на території Грузії пройшли військові навчання НАТО Agile Spirit. Разом з грузинськими військовими у навчаннях беруть участь до 220 морських піхотинців США, а також представники армій Румунії, Болгарії, Латвії та Литви. Навчання були розроблені в рамках пакету заходів Грузія-НАТО.
У кінці серпня НАТО відкрив тренувальний центр у Грузії. На церемонії запуску роботи центру був присутній Генеральний секретар Йенс Столтенберг. Він пояснив, що тренувальний центр був частиною пакету заходів по підвищенню обороноздатності Грузії, про який Тбілісі і Альянс домовилися минулого вересня.