Міністри фінансів і керівники центральних банків групи G20 найбільших економік світу провели в середу віртуальну зустріч для подальшого вирішення глобальних проблем, пов'язаних з пандемією.
Зокрема, фінансові представники Групи 20 найбільших економік домовилися призупинити виплати з обслуговування боргу найбідніших країн світу з 1 травня до кінця року.
"Ми підтримуємо призупинення платежів з обслуговування боргу для найбідніших країн, які потребують підтримки", - йдеться в заяві G20, пише Reuters.
За словами міністра фінансів Саудівської Аравії Мохаммеда аль-Джадаана, кроки, спрямовані на заморожування як основних виплат, так і виплат відсотків, вивільнять більше 20 мільярдів доларів, які країни витратять на свої системи охорони здоров'я, і допоможуть в боротьбі з пандемією коронавірусу. Дія мораторію триватиме один рік, і єдина вимога полягає в тому, щоб країни взаємодіяли з МВФ.
"Група двадцяти" висловилася на підтримку пакету заходів реагування на кризу Міжнародного валютного фонду і новин про те, що фонд готовий мобілізувати свій кредитний потенціал на суму 1 трильйон доларів. Група також закликала до впровадження пакетів екстреного реагування від Світового банку та інших регіональних банків розвитку.
Угода G20 про призупинення заборгованості стане бажаним полегшенням для бідніших країн, у яких немає фінансових ресурсів для боротьби з економічними наслідками пандемії коронавірусу.
"Ми рішуче вітаємо рішення "Великої двадцятки" відповісти на наш заклик дозволити найбіднішим країнам світу, які потребують підтримки, призупинити погашення офіційного двостороннього кредиту 1 травня", - йдеться в спільній заяві президента Групи Світового банку Девіда Малпаса і керуючої МВФ Крісталіни Георгієвої.
Георгієва у своїй заяві лідерів G20 також заявила, що МВФ "терміново" вишукує близько 18 мільярдів доларів нових ресурсів для Фонду скорочення бідності та зростання для бідних країн і вивчає, як використання спеціальних прав запозичення може допомогти цим зусиллям.
У вівторок МВФ попередив, що у світовій економіці настане найбільший спад за майже століття через вплив заходів карантину, які були прийняті для боротьби з поширенням коронавірусу.
"Дуже ймовірно, що в цьому році світова економіка переживе найгірший спад з часів Великої депресії, що перевершує той, який спостерігався під час світової фінансової кризи десятиліття тому. Передбачається, що Велике блокування, як можна було б назвати, різко скоротить глобальне зростання", - сказала головний економіст МВФ Гіта Гопінатх.
Представник французького міністерства фінансів у вівторок заявив, що приватні кредитори добровільно погодилися пролонгувати або рефінансувати 8 мільярдів доларів боргу найбідніших країн з понад 12 мільярдів доларів, які країни повинні призупинити. Ще 12 млрд. дол. США належить багатостороннім кредиторам, головним чином Всесвітньомубанку, повідомив журналістам міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер.
За словами G20, призупинення заборгованості триватиме до кінця року, але кредитори розглянуть питання про можливе продовження в 2020 році.
Як повідомлялося, раніше МВФ закликав звільнити від виплати боргів за кредитами 25 найбідніших країн. У списку країн України не виявилося. При цьому МВФ прогнозує спад економіки України на 7,7%.
Детальніше про наслідки коронавірусу для української економіки і необхідних діях НБУ читайте у статті для ZN.UA від Василя Фурмана, члена ради НБУ – "Антикризові заходи вимагають грошей. Де візьмемо?".