UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греки другий раз за тиждень протестують проти виходу з єврозони

В результаті сутички між противниками і прихильниками євро поліція затримала 30 чоловік.

У центрі Афін кілька тисяч чоловік другий раз за тиждень зібралися на мітинг проти виходу Греції з єврозони. Протестанти вимагали від свого уряду підписати договір з кредиторами.

"Ми підтримуємо Ціпраса, ми на його боці, але ці переговори затяглися, час їм завершуватися. Досить. Греція належить до Європи. Він повинен підписати, повернутися і потім обговорити, як організувати нашу країну. Годі вже", - сказав один з учасників протесту.

На думку протестантів, навіть погана угода, яка вона передбачає помітне зниження боргу, набагато краща виходу з єврозони.

Тим не менш, мирна демонстрація переросла в бійку після того, як активісти одного з лівих анархістських рухів підпалили прапор Євросоюзу, за підсумками якої правоохоронці затримали 30 осіб.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС.. При цьому згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.

У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. При цьому, як повідомляє Bloomberg, у Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами. Розбіжності залишаються за пунктами "дрібним шрифтом", зокрема, вони не можуть домовитися про ставки податків з продажу – це основний камінь спотикання в переговорах

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".