UA / RU
Підтримати ZN.ua

Greenpeace готує протестні акції проти видобутку нафти в Арктиці

Криголам, що належить Greenpeace, Arctic Sunrise попрямував у Карське море. Екологи мають намір протестувати проти промислового видобутку нафти на Арктичному шельфі в районі національного парку "Російська Арктика".

Криголам, що належить Greenpeace, Arctic Sunrise, незважаючи на заборони російської влади, взяв курс на Карське море. Екологи збираються провести мирні акції протесту проти планів російської компанії "Роснефть" та її американського партнера ExxonMobil організувати промислову видобутку нафти на Арктичному шельфі в безпосередній близькості від національного парку "Російська Арктика", повідомляє агентство AFP.

"На сьогодні не існує ефективних методів збирання нафти в льодових умовах, - цитує "Комерсант" координатора арктичної кампанії Greenpeace Крісті Фергюсон, - і будинок нарвалів, білих ведмедів і моржів буде назавжди зруйновано".

Російські влади обурені арктичної кампанією Arctic Sunrise. Міністерство транспорту Росії Greenpeace звинувачує в численних порушеннях російських і міжнародних законів: судно, ходячи під голландським прапором, не отримало дозвіл на плавання в акваторії Арктики.

У свою чергу в повідомленні російського представництва Greenpeace зазначається, що адміністрація Північного морського шляху тричі відмовляла Arctic Sunrise "в дозволі на прохід, незважаючи на те, що виконала всі необхідні вимоги". "Відмова пропустити криголам Greenpeace - це незграбна спроба придушити мирний протест і уникнути незалежного спостереження за підготовкою до видобутку нафти в Арктиці, - йдеться в повідомленні. - Рішення прийнято всупереч нормам міжнародного права та права вільного судноплавства". На думку активістів, спроба перешкодити арктичної кампанії Greenpeace в черговий раз підтверджує взаємозв'язок російських властей і нафтових концернів. !zn

Читайте також:

Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи

В Гренландії заарештований виконавчий директор Greenpeace

Greenpeace звинуватив владу Японії і компанію TEPCO в неспроможності

Greenpeace: Кліматичні угоди можна підписувати і без США