У Греції закриють державне телебачення. Таке рішення прийняла влада країни, пояснивши його непосильними для греків витратами на утримання компанії ERT. При цьому оплачувати вимушену відпустку працівникам каналу ніхто не буде - більше 2,5 тисяч осіб просто звільнять. Видатні релігійні діячі слідом за політиками та профспілковими діячами виступили проти закриття радіо і телебачення
Замість неї влада хоче створити "сучасну", значно урізану щодо числа співробітників (зараз їх понад 2,6 тисяч), і необтяжливу для бюджету компанію.
За словами офіційного представника уряду Греції Сімоса Кедікоглу, ERT щорічно обходиться платникам податків приблизно в 300 млн євро, її реформа дозволить заощадити 100 млн євро.
"Незбагненно, що у такий критичний для країни момент голос державного радіо і телебачення змусять замовкнути, голос, який протягом цілого ряду років служив справі поширення інформації, культури і еллінізму", - заявив архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II, що вперто уникав раніше втручання в політику. Він висловив також неприйняття того, що "сотні співробітників принесені в жертву доцільності і розплачуються за корупційну політику і практику десятиліть". "Лікування організації, що має проблеми, це одне, а її несподіване і жорстоке вбивство - зовсім інша справа", - підкреслив він.
На підтримку співробітників ERT виступив також патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II, який відзначив важливість діяльності телерадіомовної корпорації для грецької діаспори. "Ми розглядаємо це як удар по демократії. Ми маємо намір чинити тиск на (грецький) уряд та Європейський союз", - заявив у Брюсселі директор Міжнародної федерації журналістів Європи Марк Грубер.
Оголошення про закриття ERT викликало шок у суспільстві, частина якого рішуче протестує проти такого кроку, а інша підтримує владу, вважаючи, що на державних теле - і радіоканалах дійсно розбазарюються колосальні фінансові кошти.
Воно також може похитнути згуртованість урядової трьохпартійної коаліції, в якій і без того не все гаразд. Молодші партнери партії Нова демократія (НД) - Всегрецький соціалістичний рух (ПАСОК) і Демократичні ліві (ДЛ) критикують прем'єр-міністра і лідера НД Антоніса Самараса за те, що той не поцікавився їхньою думкою при прийнятті рішення. ПАСОК, зокрема, звинуватив НД у "великій політичній помилці" і попередив, що його депутати не будуть голосувати в парламенті за відповідний законодавчий акт, ухвалення якого вважається необхідним для закриття ERT.
Очевидно, що без підтримки союзників НД він не отримає більшості голосів парламентаріїв з усіма витікаючими звідси наслідками. Лідер провідної опозиційної ліворадикальної партії СІРІЗА Алексіс Ціпрас відвідав співробітників ERT, що зібралися навколо штаб-квартири в Афінах. Він назвав рішення уряду державним переворотом. На думку Ціпраса, даний крок був зроблений під тиском міжнародних кредиторів - ЄС, ЄЦБ і МВФ, нав'язують Греції режим суворої економії, а також для того, щоб перетворити наступника ERT в "орган пропаганди уряду".
"Журналістів переслідують. Ми не дозволимо змусити замовкнути голос Греції", - заявив глава профспілки журналістів POESY Георгіос Саввідіс. !zn
Читайте також:
МВФ виділив Греції 28 млрд євро
МВФ незадоволений ходом реформ у Греції
МВФ налякав Грецію, помилково вимагаючи звільнити 22 тис. осіб