Греція та Італія підписали у вівторок угоду про демаркацію своїх морських кордонів на тлі напруженості у Середземноморському регіоні через права на природні ресурси.
Угода, підписана в міністерстві закордонних справ під час візиту в Афіни міністром закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, вирішила проблему, яка перебувала на розгляді протягом 40 років, заявив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Мітсотакіс, передає AP.
"Сьогодні хороший день для Греції, Італії, Європи і всього Середземномор'я", - сказав Мітсотакіс, додавши, що угода відповідає міжнародному праву і Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права.
Угода розмежовує виняткову економічну зону - морський район, в якому нація має право на розвідку і використання морських ресурсів в енергетичних цілях - між двома сусідами, а також на встановлення прав на рибальство, заявив міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас після підписання угоди з Ді Майо. "Сьогодні історичний день", - додав він.
Греція і Кіпр, зокрема, опинилися в тісному дипломатичному протистоянні з Туреччиною щодо прав на буріння в морі. Проблема ускладнюється відсутністю чітких угод, що визначають виняткові економічні зони країн.
У листопаді минулого року Туреччина підписала угоду про морський кордон з визнаним ООН урядом Лівії, який був рішуче налаштований проти Греції та Єгипту та Кіпру і вважався незаконним.
"Демаркація морських зон здійснюється у відповідності з міжнародним правом і діючими угодами", - сказав Дендіас. "Не з необґрунтованими угодами, такими як угода між Туреччиною і (прем'єр-міністром Лівії Файезом) аль-Сарраджем".
Дендіас сказав, що говорив з Ді Майо про "ескалацію турецьких порушень щодо нашої країни", відзначивши, зокрема, вимогу турецької нафтової компанії "проводити бурові роботи на грецькому континентальному шельфі".
Союзники по НАТО Греція і Туреччина мають давні суперечки, в тому числі щодо територіальних прав в Егейському морі.
Як повідомлялося, в березні президент Туреччини Тайіп Ердоган видав указ про заборону перетину Егейського моря.