UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція і Росія зіткнулися з проблемою великих боргів - The Financial Times

Існує велика ймовірність того, що ці дві країни можуть постраждати від відтоку інвесторів.

Росія і Греція втрачають іноземні інвестиції, посилюючи тим самим ситуацію зі зростаючою заборгованістю, пише The Financial Times.

Як показує досвід Італії або Японії, деякі країни можуть жити досить довго з великою кількістю боргів.

Проблема ускладнюється, якщо економічне зростання, яке є кращою протиотрутою від високого боргу, наполегливо застрягло на низьких рівнях. Справи йдуть ще гірше, якщо все це перешкоджає притоку свіжих прямих іноземних інвестицій, які можуть допомогти поліпшити перспективи зростання економіки.

У Греції, де рівень заборгованості сьогодні є надмірним, рівень безробіття залишається загрозливо високим. Крім того, призначення виборів на кінець цього місяця, в якому Коаліція радикальних лівих (Syriza) є лідером, відновило побоювання щодо виходу Греції з єврозони.

Чим довше ці проблеми зберігаються, тим більше ймовірність того, що інвестори відвернутися. Це неминуче призведе до неліквідності ринків. Такі процеси підривають функціонування економіки країни.

Аналогічна проблема стоїть і перед Росією, економіка якої зазнала впливу падіння цін на нафту і впливу західних санкцій, нестабільності валютного курсу. Ці фактори загрожують країні глибокою рецесією, прискоренням інфляції, контролем за імпортом, і відтоком капіталу. На відміну від Греції, Росія має значний валютний резерв - близько $ 400 млрд, що більше, ніж суверенний борг.

Але ця "подушка безпеки" буде не надто ефективною, якщо буде використовуватися також для захисту валюти, допомоги компаніям. Країна може відчути "голод" з-за відсутності зовнішнього капіталу, говориться в статті.

Як повідомлялося, Morgan Stanley підвищив прогноз зростання інфляції в Росії у 2015 році у зв'язку з більш істотним, ніж передбачалося раніше, падінням цін на нафту.

Як уже писало видання The Financial Times, близько 40 % активів Резервного фонду Росії доведеться витратити протягом найближчих трьох років, щоб покрити очікуване збільшення дефіциту бюджету.