UA / RU
Підтримати ZN.ua

Google створила дудл на честь української антарктичної станції "Академік Вернадський"

Станції виповнюється 25 років.

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» сьогодні, 6 лютого, святкує 25 років.

У зв'язку з цим команда Google створила анімований дудл, на якому зображена антарктична станція з українським прапором, поруч з якою граються пінгвіни.

На станції "Академік Вернадський" проводять наукові дослідження з питань зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління. У квітні минулого року на ній приступили до роботи учасники 25-й за рахунком української антарктичної експедиції.

Команда станції у відповідь на дудл створила свій варіант логотипу Google #MySuperG на тлі "Академіка Вернадського" з дотриманням політики найменшого втручання в природу. На фото також видно субантарктические пінгвіни, які стали героями дудла.

Читайте також: Вчені встановили, як пластик потрапляє в Північний Льодовитий океан

Станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, біля Антарктичного півострова, в 15 тисячах км від України.

Вона була заснована Великобританією і є однією з найстаріших чинних станцій в Антарктиці, а з 6 лютого 1996 станція була офіційно передана Україні та перейменована з "Фарадей" в "Академік Вернадський" - на честь видатного вченого, засновника вчення про біосферу і ноосферу, першого президента академії наук України (1918 року) Володимира Вернадського.

Раніше повідомлялося, що на острові Галіндез в Антарктиді, де знаходиться українська дослідницька станція "Академік Вернадський", відколовся шматок льодовика Woozle Hill. Про це повідомляє пресслужба національного антарктичного дослідного центру.

За словами полярників, вперше в цьому районі відколовся такий великий шматок поверхні льодовика.

"Висота відкололася частини складає близько 20 метрів, це майже як 7-поверховий будинок. Ширина - 5 м", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в цій частині льодовика вже давно зафіксували тріщину, тому полярники стежили за нею.

Також біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" вилупилися перші пінгвінята дженту, повідомляє Національний арктичний науковий центр. Поки пташенят троє.

Вони вилупилися у двох пар пінгвінів: у однієї, яка першою відклала яйця, - двоє, а в іншої - один. Друге пінгвіненя повинен ось-ось з'явитися на світло.