Парламентарії Гонконгу відхилили законодавче пропозицію Пекіна реформу виборів місцевого самоврядування.
Як повідомляє Reuters, депутати Законодавчої ради Гонконгу ветували ініціативи центральної влади. З сімдесяти парламентаріїв лише вісім людей підтримали проект реформ Пекіна, 28 - проголосували проти, решта - не голосували.
Продемократичні сили називають пропозиції Пекіна, висловлені вже після місяців протестів в Гонконзі, імітацією демократії.
За словами експертів, вето від гонконзької влади допоможе заспокоїти прихильників збереження автономії від авторитарного Китаю, однак може викликати зустрічну хвилю протестів від пропекинских активістів.
У той же час, контрольовані пекінською владою ЗМІ вже попередили, що вето може загрожувати стабільності Гонконгу як фінансового центру.
Протести в Гонконзі почалися у вересні 2014 року після того, як у столиці захотіли затвердити нові виборчі правила для Гонконгу - вибирати місцевого главу лише з тих кандидатів, які були б узгоджені з Пекіном.
Сотні тисяч людей вийшли на центральну площу Гонконгу, їх протести були названі "революцією парасольок". За час протестів з вересня по грудень, до остаточного розгону демонстрантів поліцією та арештів активістів, сталося кілька великих зіткнень з поліцією.
Гонконг довгий час перебував під суверенітетом Британського королівства, до його офіційної передачі КНР в 1997 році. У той же час, на територіях розвинутих колишніх британських колоній Китай зобов'язався дотримуватися принципу "одна країна - дві системи", тобто залишити широку автономію і не нав'язувати комуністичний режим.