UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голову Держдепу чекають складні переговори в Москві – Bloomberg

Удари по сирійській авіабазі прояснили відносини між Вашингтоном і Москвою.

Держсекретаря США Рекса Тіллерсона очікують складні переговори 12 квітня в Москві. Після ракетних ударів США по сирійським авіабазі, Тіллерсон різко висловився по відношенню до Росії. У Кремлі такого не очікували, коли планували зустріч, однак тепер сторони чекають напружені переговори, пише Bloomberg.

Тіллерсон не скасував свій візит до Росії, незважаючи на те, що його там чекає серйозна сварка з російським колегою Сергієм Лавровим, а можливо і президентом Володимиром Путіним. Замість цього держсекретар вирішив поїхати на переговори, посилений новою позицією американського президента. Видання зазначає, що росіян очікує зовсім не та атмосфера, яку вони очікували від таких переговорів. Експерт American Enterprise Institute Фред Кейген зазначає, що Росія мала великі надії з приводу прямих переговорів з США. Вони сподівалися на тісне співробітництво щодо боротьби з тероризмом в Сирії, а також про зняття санкцій за конфлікт з Україною. "Але тепер це все пішло з порядку денного", – зазначає Кейган.

Удар по авіабазі в Сирії сплутав Росії всі карти. У верхній палаті парламенту Росії кажуть, що це ще не зрив відносин між країнами, але вже серйозна перешкода на шляху до співпраці.

Тіллерсон, який в 2013 році отримав від Путіна "Орден дружби", виступив з різкою критикою Росії після інформації про використання хімічної зброї військами Асада. Держсекретар сказав, що Росія або співучасник злочинів режиму сирійського диктатора, або ж не справляється з взятими на себе функціями гаранта миру в регіоні.

Проте країнам є про що вести між собою переговори, відзначає видання. Сам Тіллерсон зазначає, що перш ніж обговорювати майбутнє Сирії та Асада в ньому, необхідно усунути "Ісламську державу". Пріоритетність цього пункту відзначали і в Пентагоні, і сам президент Трамп у своїй кампанії.

Але, в будь-якому випадку, Тіллерсона чекають складні переговори. Глава Центру Карнегі в Москві Олександр Баун зазначає, що сторони розуміють з ким мають справу. А під час візиту Тиллеросна Росія і США нарешті зможуть обговорити реальні проблеми.

Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.

Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".