UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головною загрозою світопорядку є зміна клімату — опитування

Респонденти з Польщі визнали головною загрозою Росію.

Більшість респондентів з 26 країн світу назвали зміну клімату головною міжнародною загрозою. Про це йдеться у звіті американського науково-дослідницького центру Pew Research Center (PRC), опублікованому в понеділок, 11 лютого.

Терористичне угрупування "Ісламська держава" (ІДІЛ) посіла друге місце у числі факторів, що представляє найбільшу небезпеку. При цьому респонденти з восьми країн, включаючи РФ і Францію, помістили ІДІЛ на першу сходинку рейтингу.

Багато учасників опитування висловили побоювання щодо ядерної програми Північної Кореї, але в жодній з 26 країн люди не оцінюють її як одну з двох своїх головних проблем (навіть у сусідній Південній Кореї).

До числа загроз також були включені "вплив РФ". Респонденти з Польщі помістили Росію на перше місце в списку загроз, віддавши за цей варіант 65% голосів. У США аналогічної думки дотримується половина респондентів - 50%.

В нижній частині списку загроз розташований "вплив Китаю", хоча приблизно половина респондентів в Південній Кореї, Японії, на Філіппінах, в Австралії та США називають Китай головною загрозою.

Зазначається, що тільки 35% опитаних вважають стан світової економіки серйозною загрозою, оскільки європейські країни в основному оговталися від Великої рецесії 2008 року і подальшої кризи євро.

Опитування проводилося по телефону і в особистих бесідах з травня по червень 2018 року. У ньому взяли участь 1 500 людей з 26 країн світу.

Раніше повідомлялося, що в Бельгії відбуваються найбільші з 60-х років протести - десятки тисяч школярів і студентів відмовляються ходити в школу принаймні раз на тиждень. 31 січня понад 15 тисяч людей вийшли в бельгійському Льєжі на демонстрацію на захист клімату. Молоді люди вимагають від уряду рішучих заходів щодо припинення викидів двоокису вуглецю в атмосферу. Демонстрації проходять щотижня вже місяць.

Несподіваною підтримкою виступів молоді став відкритий лист 3450 бельгійських вчених, які також стурбовані змінами клімату. Вчені стверджують, що потрібна тільки політична воля, а технологія скорочення викидів вже існує. Марші на захист клімату пройшли також у Німеччині та Швейцарії.