UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головний ядерний реактор Північної Кореї закритий вже кілька місяців - МАГАТЕ

В МАГАТЕ з грудня не знайшли ознак роботи реактора.

Ядерний реактор в Йонбені, який, як вважається, постачав більшу частину плутонію для ядерної зброї Північної Кореї, мабуть, був закритий протягом останніх трьох місяців, заявив в понеділок атомний спостерігач ООН. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) в понеділок повідомило про те, що не знає причин закриття реактора.

"Агентство не спостерігало жодних ознак роботи реактора потужністю 5 МВт з початку грудня 2018 року. У Радіохімічної лабораторії ми не спостерігали жодних ознак діяльності з переробки. На легководному реакторі Агентство виявило ознаки триваючих будівельних робіт. Ми також продовжували спостерігати ознаки тривалого використання заявленого встановлення центрифуг для збагачення", - сказав генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано.

Однак без доступу Агентство не може підтвердити характер і мету цієї діяльності.

"Я знову закликаю КНДР повністю виконати свої зобов'язання за відповідним резолюціям Ради Безпеки ООН і Ради МАГАТЕ, оперативно співпрацювати з Агентством і вирішувати всі невирішені питання", - додав гендиректор.

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".

Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".