Головним борцем за мир 2013 року за версією британської газети The Times визнано американську актрису Анджеліну Джолі. Як зазначило видання, незважаючи на перенесену операцію, вона продовжувала надавати допомогу біженцям.
Будучи послом доброї волі ООН, Джолі і міністр закордонних справ Сполученого Королівства Вільям Хейг побували у Демократичній Республіці Конго для залучення уваги до гуманітарної кризи у країні та боротьби з насильством щодо жінок. Тоді голлівудська зірка відвідала табори біженців, а також зустрілася з представниками уряду країни.
Якою б королевою Голлівуду вона не була, пише видання, це не пояснює наш вибір цієї приголомшливої жінки як активіста 2013 року.
"Анджеліна Джолі - прекрасна актриса. Зроблені нею нещодавно перші кроки як режисера і сценариста дозволяють припустити, що вона може стати таким самим значним явищем за камерою, яким вона вже є перед нею", - пише редакція The Times.
"Вона присвятила своє ім'я, час, блиск і престиж кільком шляхетним справам", - пише редакція газета, також відзначаючи значну фінансову допомогу актриси нужденним.
Як посол доброї волі в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців вона зробила багато поїздок до зони конфлікту з чималим ризиком для власного життя.
"Вона використовувала свій вплив і привілейоване становище, щоб сприяти відкриттю шкіл, лікарень, таборів для постраждалих від стихійних лих, юридичних консультацій та заповідників у тих місцях, де їх найбільше потребували", - зазначають автори.
У 2013 році Джолі зробила вибір, який, на думку редакції, викликає особливу повагу. Дізнавшись, що вона є носієм такої ж генетичної аномалії, як у її родичок по жіночій лінії, і тому майже напевно захворіє на рак молочної залози, Джолі вирішила пройти через превентивну радикальну мастектомію. Повністю усвідомлюючи той галас у ЗМІ, що за цим піде, вона потім опублікувала опис процедур і проблем, пов'язаних із такою операцією, йдеться у статті.
"Слова Анджеліни також вплинули на рішення Верховного суду США про заборону на введення патентів на окремі гени", - зазначає видання.
Експерти вітають "ефект Анджеліни", який вже сприяє усвідомленню значущості геномної медицини широкою громадськістю. "Анджеліна Джолі заслуговує на овації", - зазначає редакція.
Нагадаємо, "Міжнародною людиною року" за версією The Times став президент РФ Володимир Путін. Як зазначила газета, 2013 став роком великих звершень для голови російської держави. Серед них видання називає позицію Росії щодо Сирії, політику щодо України, взаємини з опозицією всередині країни. !zn
Читайте також:
Forbes назвав Анджеліну Джолі найбільш високооплачуваною актрисою
Путін - "міжнародна людина року" за версією The Times
Анджеліна Джолі стала найвпливовішою зіркою Голлівуду за версією Forbes