UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головні сили сирійської опозиції відмовилися від участі у "Женеві-2"

Вільна сирійська армія вважає, що зараз немає необхідних умов для проведення "Женеви-2", і має намір продовжувати боротьбу за повалення режиму президента Башара Асада.

Командувач опозиційної Вільної сирійської армії (ВСА) Салім Ідріс заявив, що його бійці не будуть брати участь у конференції "Женева-2" і припиняти бойові дії на час її проведення.

"Нинішні умови не підходять для проведення конференції "Женева-2" у заявлену дату. Ми як і революційна військова сила не будемо брати участь у конференції", - сказав він.. Салім Ідріс підкреслив, що опозиція не припинить військові дії ані на час "Женеви-2", ані після неї. "Ми стурбовані тим, щоб отримати необхідну зброю для наших бійців", - додав командувач ВСА, повідомляє агентство Рейтер.

Напередодні, після декількох місяців обговорення, сторони зуміли визначитися з датою довгоочікуваної конференції. Цього року зустріч провести вже не вдасться: генсекретар ООН Пан Гі Мун оголосив, що мирна зустріч щодо Сирії почнеться у Женеві 22 січня. Він також зазначив, що сторонам, залученим у конфлікт, було б неправильно не скористатися цією можливістю, щоб "покласти край стражданням та загибелі людей".

Після обрання дати глава російського МЗС Сергій Лавров розкритикував поведінку сирійських опозиційних сил під час підготовки до переговорів. Саме через опозицію, на думку міністра, конференцію не вдалося провести раніше нині призначеної дати. "Можна це було зробити набагато раніше, якщо опозиція відчувала відповідальність за свою країну і не висувала попередні умови, коли ми збиралися у вересні, жовтні, листопаді...".

Міністр зазначив, що щоразу опозиція висувала нові вимоги, які ускладнювали ситуацію: "Або Асад (президент Сирії Башар Асад. - ред.) повинен був зникнути, або нам потрібно відновити військову перевагу". "Це турбота не про долю своєї країни, це політичний егоїзм", - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, що сирійська опозиція хотіла нав'язати іншим учасникам переговорів свої правила гри. Так, на початку листопада Національна коаліція сирійських революційних і опозиційних сил (НКСРОС) висловила принципову згоду взяти участь у міжнародній конференції щодо Сирії, але вимагала забезпечення урядом доступу гуманітарної допомоги в усі райони країни, звільнення політв'язнів, а також політичного переходу влади.

Варто відзначити, що вільна сирійська армія продовжує наступ на сирійську владу і на інші фронти. Так, минулого тижня прихильники сирійської опозиції представили у 3-му комітеті Генасамблеї ООН резолюцію, що покладає на Дамаск основну відповідальність за військові злочини та порушення прав людини під час конфлікту, який триває з першої половини 2011 року.

У документі приділили особливу увагу інциденту із застосуванням хімічної зброї у передмісті Дамаска Гуті 21 серпня, назвавши його "масовим вбивством". Незважаючи на те, що інспектори ООН не поклали відповідальність за подію на жодну зі сторін, у резолюції зазначається, що ракети з отруйними речовинами було випущено з території, контрольованої урядом, по районам, що знаходяться в руках опозиції". Втім, документ підтримали не всі - Росія, Іран, Китай, КНДР, сама Сирія і ще вісім країн проголосували проти. !zn

Читайте також:

Визначено дату проведення міжнародної конференції щодо Сирії

Сирійські опозиціонери з національної ради відмовилися брати участь у мирній конференції

Сирія офіційно увійшла до Організації з заборони хімічної зброї