UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головком військами НАТО закликав країни Альянсу "закрити прогалини", які прагне використати Росія

В останні десятиліття НАТО не брало до уваги можливу загрозу з боку РФ.

У четвер, 10 вересня, головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що події минулого року в Україні та анексії Криму Росією стали причиною докорінної перебудови військового потенціалу Альянсу.

"Російський авантюризм і загрозливий з півдня екстремізм прагнуть використовувати прогалини між країнами НАТО та міжнародними організаціями. Ми повинні закрити ці прогалини", - сказав Брідлав.

За його словами, в останні десятиліття НАТО не брало до уваги можливу загрозу з боку Росії, а зосередилося на військовій операції в Афганістані.

Главком військами Альянсу зазначив, що тепер головним завданням НАТО стало зміцнення бойової готовності та здатності швидкого реагування. Відповіддю на агресію Росії в Україні і наступ ісламського екстремізму на півдні генерал Брідлав назвав зміцнення Сил реагування НАТО (СРН).

Дані підрозділи створені для негайної відповіді в рамках колективної оборони, але в часи партнерства з РФ їм не надавалося важливого значення. У поточному році ситуація змінилася, і в рамках Сил реагування створена ще більш оперативна структура - Спільні сили особливо високої готовності.

Серед інших заходів Філіп Брідлав зазначив посилення обміну розвідувальною інформацією з Росії між державами НАТО і створення власної багатонаціональної розвідки Альянсу.

Як зазначив Брідлав, на майбутньому в 2016 році у Варшаві саміті НАТО підведуть підсумок адаптації Альянсу до нових "після Криму" умов у сфері безпеки і затвердять стратегію НАТО в новій обстановці.

Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Брідлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.

9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону.

Нагадаємо, в Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.