UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Верховного суду Польщі назвала прийняття судової реформи неконституційним рішенням

Малгожата Герсдорф закликала владу не порушувати конституцію.

Голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф звинуватила керівну партію "Право і справедливість" у спробі монополізації влади за допомогою суперечливої судової реформи.

Про це вона заявила у відкритому листі, оприлюдненому 22 грудня, пише DW.

"Це замах на структуру одного з найважливіших органів влади. Не за допомогою військових або збройних угруповань, але через прийняття неконституційних рішень", - наводить текст листа видання Polityka.pl.

Повідомляється, що Герсдорф закликала владу не порушувати конституцію, що, на її думку, може загрожувати руйнуванням держави в цілому. Також вона заявила про те, що уряд йде "по краю прірви", в яку може впасти ціла країна.

"Нікому не можна знищувати конституційні органи влади. Так поступають тільки окупанти", - зазначила Герсдорф.

Відзначимо, що новий закон, зокрема, знижує граничний вік для суддів Верховного суду до 65 з 70 років - для очищення його від юристів, які працювали ще при соціалістичному уряді. Президенту залишили право дозволяти окремим суддям працювати до 70 років. Через закон Герсдорф доведеться залишити посаду, хоча її конституційна шестирічна каденція не закінчилася.

Нагадаємо, що раніше депутати Європейського парламенту підтримали резолюцію щодо Польщі, яка запускає процедуру введення санкцій через цю реформу. Міністерство закордонних справ Польщі у свою чергу назвало резолюцію політизованою.

Як відомо, законодавчі ініціативи ПіС зазнали жорсткої критики з боку суддівського корпусу та опозиції, які звинуватили партію Качиньського у намірі підпорядкувати судову гілку влади виконавчій владі, тим самим порушивши ключовий принцип демократії – принцип розподілу гілок влади.

Ярослав Качиньський, у свою чергу, заявив про те, що загрози демократії в Польщі немає, а судова система країни "знаходиться в моральному і професійному занепаді", і тому потребує реформування.

У Польщі влітку пройшли багатотисячні акції протесту проти судової реформи ПіС.

Детальніше про реформу судової влади в Польщі і її критики в Євросоюзі читайте у матеріалі Надії Коваль "Ядерний варіант" для Варшави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".